UKNF zawarł porozumienie ws. wspierania rozwoju technologii blockchain

Technologie i innowacje

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) - Logo
Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) - Logo (źródło: KNF)

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF) zawarł z Centrum Badań nad Prawnymi Aspektami Technologii Blockchain - jednostką organizacyjną Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego - porozumienie o współpracy.

.@uknf zawarł z Centrum Badań nad Prawnymi Aspektami Technologii Blockchain porozumienie o współpracy #blockchain #KNF

„Mając na uwadze, że Komisja Nadzoru Finansowego podejmuje działania mające na celu wspieranie rozwoju innowacyjności rynku finansowego, a celem Centrum Badań nad Prawnymi Aspektami Technologii Blockchain jest naukowa analiza zagadnień prawnych dotyczących rejestrów rozproszonych, strony zawarły porozumienie, wyrażając wolę współpracy, w tym wymiany wiedzy i doświadczeń. Celem porozumienia jest wspieranie rozwoju polskiego ekosystemu innowacji finansowych poprzez współdziałanie przy realizacji projektów naukowych, badawczych i eksploracyjnych w zakresie technologii finansowych, regulacyjnych i nadzorczych w oparciu o technologie rejestrów rozproszonych (blockchain) oraz udzielanie sobie przez strony wsparcia w prowadzonej działalności dotyczącej technologii blockchain oraz rozwój wzajemnej współpracy w tym obszarze” – czytamy w komunikacie.

Czytaj także: Producenci telefonów otwierają się na blockchain >>>

Porozumienie zostało podpisane przez prof. dra hab. Tomasza Giaro – dziekana Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz dra Kamila Mroczkę, dyrektora generalnego w Urzędzie KNF.

 

Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: