Ulga w PIT dla pracowników do 26. roku życia już od 1 sierpnia 2019 r.

Finanse osobiste / Gospodarka

Młodzi ludzie w pracy
Fot. stock.adobe.com/contrastwerkstatt

Zgodnie z założeniami, przepisy o uldze w PIT dla pracowników do 26. roku życia wejdą w życie 1 sierpnia 2019 r. i będą mieć zastosowanie do przychodów uzyskanych od tej daty, poinformowało Ministerstwo Finansów.

Przepisy o uldze w #PIT dla pracowników do 26. roku życia wejdą w życie 1 sierpnia 2019 r. i będą mieć zastosowanie do przychodów uzyskanych od tej daty #BezPITdlaMłodych #podatki @MF_GOV_PL

Resort finansów przypomina, że dochody podatników do 26. roku życia w kwocie nieprzekraczającej 85,5 tys. zł będą zwolnione z podatku dochodowego od osób fizycznych, a zwolnienie będzie dotyczyć zarówno przychodów z pracy jak i z umów zlecenia zawartych z firmą.

Czytaj także: Niższa stawka PIT i zwolnienia od podatku dla pracowników w wieku do 26 lat. Są założenia do projektu budżetu na 2020 r. >>>

Wyższe wynagrodzenie “na rękę”

“Dzięki wprowadzeniu ulgi w PIT dla osób do 26. roku życia (czyli tzw. PIT 0 dla młodych) osoby, które rozpoczynają swoją karierę zawodową, otrzymają do ręki wyższe wynagrodzenie za swoją pracę. Będzie to istotny impuls do podejmowania legalnego zatrudnienia oraz pozostawania w kraju i rozwijania polskiej gospodarki” – powiedział minister finansów Marian Banaś, cytowany w komunikacie.

Projekt nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o świadczeniach rodzinnych oraz ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych stanowi realizację zapowiedzi zmian w podatku dochodowym od osób fizycznych w zakresie likwidacji PIT dla młodych do ukończenia 26. roku życia, podano także.

Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: