Unia: Europa wychodzi z kryzysu

BANK 2011/06

Gospodarka Starego Kontynentu zaczyna wchodzić na ścieżkę wzrostu, ale utrzymanie pozytywnych tendencji nie będzie możliwe bez radykalnych reform - to główne przesłanie tegorocznego brukselskiego Forum Ekonomicznego. W dwunastej edycji forum, które odbyło się w połowie maja, uczestniczyło kilkuset prominentnych przedstawicieli świata polityki i finansów z całej Unii Europejskiej.

Andrzej Ratajczyk,
Bruksela

Organizowane od 2000 r. przez Komisję Europejską brukselskie forum jest pierwszą platformą Unii Europejskiej stworzoną na potrzeby debaty o sprawach ekonomicznych. Daje możliwość spotkania i wspólnej dyskusji decydentom, twórcom opinii oraz innym kluczowym osobom z rządów państw, organizacji międzynarodowych, instytucji Unii Europejskiej oraz instytucji finansowych. Na forum podejmowane są tematy najważniejsze dla europejskiej gospodarki, dotyczące teraźniejszości, jak i bliższej oraz dalszej przyszłości. Rangę imprezy podkreśla fakt, że co roku zjawiają się na niej najbardziej znaczące i wpływowe postacie europejskiej i światowej finansjery i polityki. Tak było i w tym roku, chociaż trudno było nie zauważyć, że nie wszyscy najbardziej oczekiwani goście przybyli do Brukseli.

[alebankmodule origin="sms-dostep" par1="..."

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: