UniCredit wyemitował obligacje o łącznej wartości 1 mld euro

Z rynku

UniCredit wyemitował obligacje podporządkowane Tier 2 z 10-letnim terminem zapadalności o wartości 1 mld euro, podała spółka.

Siedziba UniCredit w Mediolanie
Fot. Pixabay.com

UniCredit wyemitował obligacje podporządkowane Tier 2 z 10-letnim terminem zapadalności o wartości 1 mld euro, podała spółka.

#UniCredit wyemitował #obligacje podporządkowane Tier 2 z 10-letnim terminem zapadalności o wartości 1 mld euro

"Transakcja spotkała się z dużym popytem ze strony prawie 200 inwestorów instytucjonalnych, głównie funduszy z 75% ostatecznej alokacji, a portfel zamówień wyniósł ok. 2 mld euro i pochodził głównie z: Francji (40%), Włoch (28%), Wielkiej Brytanii i Irlandii (11%), a następnie Niemiec i Austrii (8%)" - czytamy w komunikacie.

Wydana kwota jest częścią planu finansowania na 2019 r.

Obligacje są dokumentowane w ramach prowadzonego przez UniCredit programu średnioterminowych obligacji euro. Wydana kwota jest częścią planu finansowania na 2019 r. i będzie zaliczona do kapitału regulacyjnego UniCredit Tier 2 Obligacje będą notowane na luksemburskiej giełdzie papierów wartościowych, podsumowano.UniCredit jest jedną z największych grup bankowych w Europie, działającą w 50 krajach na świecie, w tym w blisko 20 europejskich. Jest notowany na warszawskiej giełdzie od 2007 roku. 
Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: