Raport Specjalny Horyzonty Bankowości 2017: Unikalna technologia wesprze sprzedaż ubezpieczeń przez banki

BANK 2017/03

Sprzedaż ubezpieczeń dla wielu banków może stać się ważnym, dodatkowym źródłem przychodu. Przy wymagających uwarunkowaniach rynku staje się kierunkiem wartym rozwijania. Z perspektywy ubezpieczyciela, który chce być obecny w wielu kanałach to jednak często duże wyzwanie.

Krzysztof Liszewski
Senior Consultant w Sollers Consulting

Banki rzadko decydują się na sprzedaż standardowych produktów. Oczekują od ubezpieczycieli dostosowania oferty oraz wszechstronnego podejścia – czyli możliwości stworzenia rozwiązań powiązanych z produktami bankowymi oraz samodzielnych produktów, a także odpowiedniego wsparcia przy sprzedaży. Jedną z istotnych barier jest często brak odpowiednich narzędzi technologicznych. Potrzebne jest rozwiązanie, które współgrałoby z charakterystyką tego kanału i umożliwiało elastyczne kreowanie produktu, zapewniając jednocześnie bardzo szybki time-to-market. Doradca bankowy nie może bowiem pozwolić sobie na odbycie kilku spotkań z klientem, aby zamknąć transakcję.

Rozwiązania odpowiadające na wszystkie te potrzeby są już dostępne na rynku. ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: