Union Investment TFI niezmiennie od lat na podium rankingu “Rzeczpospolitej”

Finanse i gospodarka

Union Investment TFI ponownie znalazło się w czołówce najlepszych towarzystw funduszy inwestycyjnych w Polsce. Towarzystwo kierowane przez Małgorzatę Górę-Dubielę to wielokrotny zwycięzca rankingu "Rzeczpospolitej" i zarazem jedyne TFI, które nigdy nie spadło z podium.

Jak czytamy w uzasadnieniu, “właśnie powtarzalność dobrych rezultatów inwestycyjnych to jedno z najważniejszych kryteriów, jakie należy brać pod uwagę przy wyborze funduszu. Jednorazowy sukces jest zdecydowanie mniej ważny niż stabilne, efektywne pomnażanie kapitału w dłuższym okresie. Istotne jest poza tym ryzyko związane z inwestycją i to, kto w praktyce zarządza pieniędzmi, jakie ma doświadczenie i sukcesy na koncie. Przy ocenie TFI uwzględniliśmy wszystkie te parametry”.

– Stabilna obecność na podium rankingu jest dla nas dużym wyróżnieniem, a jednocześnie potwierdzeniem silnej pozycji Union Investment TFI na polskim rynku. Bardzo dobre i powtarzalne stopy zwrotu naszych funduszy to rezultat dobrze zoptymalizowanego procesu inwestycyjnego i, co równie ważne, zasługa kompetentnego i stabilnego zespołu zarządzających – mówi Małgorzata Góra-Dubiela, prezes zarządu Union Investment TFI.

Spośród funduszy zarządzanych przez Union Investment TFI autorzy rankingu bardzo wysoko ocenili UniKorona Obligacje, UniStabilny Wzrost oraz UniKorona Zrównoważony. Wysokie miejsca zajęły także: UniKorona Akcje i UniKorona Pieniężny.

Źródło: Union Investment Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A.

Udostępnij artykuł: