Union Investment TFI wpisane do ewidencji PPK?

Mój plan emerytalny / Z rynku

Union Investment Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych (TFI) decyzją Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR) zostało wpisane do ewidencji instytucji, które mogą oferować pracownicze plany kapitałowe (PPK), podało Towarzystwo.

Logo Union Investment
Źródło: Union Investment

Union Investment Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych (TFI) decyzją Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR) zostało wpisane do ewidencji instytucji, które mogą oferować pracownicze plany kapitałowe (PPK), podało Towarzystwo.

.@UI_TFI decyzją @Grupa_PFR zostało wpisane do ewidencji instytucji, które mogą oferować pracownicze plany kapitałowe #PPK

"Rejestracja w ewidencji PFR to ostatni warunek, który musieliśmy spełnić, by móc oferować i wdrażać PPK w firmach. Im bliżej pierwszego obowiązkowego terminu, tym większe jest zainteresowanie przedsiębiorców warunkami oferty. Proponujemy naszym klientom wsparcie już na początkowym etapie komunikacji i wdrażania programu w firmie" - powiedział dyrektor Działu Klienta Instytucjonalnego, odpowiedzialny za PPK w Union Investment TFI Paweł Suwała, cytowany w komunikacie.

Narzędzie wspierające pracodawcę w obsłudze programu PPK

"Z myślą o potrzebach klientów i nałożonych na nich przez prawo obowiązkach przygotowaliśmy narzędzie wspierające pracodawcę w obsłudze programu PPK. Jest to system, który będzie obsługiwał cały program i przejmie znaczną część obowiązków działu HR w zakresie PPK. Narzędzie to jest zintegrowane z popularnym systemem kadrowo-płacowym. Zapewniamy także bardzo kompleksowy system do obsługi PPK dla pracowników. Pracownicze plany kapitałowe to dla wielu firm i ich pracowników swego rodzaju rewolucja, dlatego zapewniamy także powdrożeniowe wsparcie. Przygotowujemy akcje informacyjne dla pracowników, pomagamy pracodawcom w raportowaniu do instytucji nadzorujących" - dodał dyrektor.

Obecnie Union Investment TFI zarządza aktywami o wartości ponad 14 mld zł. Na ofertę rynkową firmy składa się 30 funduszy i subfunduszy inwestycyjnych, zarówno otwartych, jak i zamkniętych, rozwiązania asset management i oparte na funduszach produkty emerytalne, takie jak IKZE, IKE i PPE, podano również.Więcej najnowszych wiadomości o PPK >>>

"W październiku 2018 została podpisana przedwstępna umowa nabycia 100% akcji w Union Investment TFI przez Grupę Generali. Do jej finalizacji, planowanej jeszcze w pierwszej połowie bieżącego roku, konieczne jest uzyskanie akceptacji odpowiednich instytucji regulujących tego typu transakcje, w tym Komisji Nadzoru Finansowego" - przypomniano.Union Investment Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. jest spółką należącą do grupy kapitałowej DZ Bank. Działalność Union Investment Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. jest skupiona głównie w Polsce i obejmuje zarządzanie funduszami inwestycyjnymi jak również dostarczanie usług doradztwa inwestycyjnego oraz zarządzania aktywami.
Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: