UOKiK wszczął postępowanie wobec GetBack ws. praktyk naruszających zbiorowe interesy konsumentów

Z rynku

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczął postępowanie administracyjne wobec GetBack w restrukturyzacji w sprawie praktyk naruszających zbiorowe interesy konsumentów, podała spółka.

Logo GetBack
Źródło: Materiały prasowe GetBack

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczął postępowanie administracyjne wobec GetBack w restrukturyzacji w sprawie praktyk naruszających zbiorowe interesy konsumentów, podała spółka.

Prezes @UOKiKgovPL wszczął postępowanie administracyjne wobec #GetBack w restrukturyzacji w sprawie praktyk naruszających zbiorowe interesy konsumentów #UOKiK

"Zarząd GetBack S.A. w restrukturyzacji informuje o doręczeniu do spółki [...] postanowienia prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów z 5 lutego 2019 r. (sygnatura: DOZIK-7.610.1.19.MJO/KJ) o wszczęciu przez prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wobec spółki postępowania administracyjnego w sprawie praktyk naruszających zbiorowe interesy konsumentów, polegających - w ocenie prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów - na: (i) wprowadzaniu konsumentów w błąd w toku oferowania obligacji korporacyjnych wyemitowanych przez spółkę poprzez rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji co do bezpieczeństwa inwestycji w wyemitowane obligacje korporacyjne; (ii) wprowadzaniu konsumentów w błąd w toku oferowania obligacji korporacyjnych wyemitowanych przez spółkę poprzez rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji co do sytuacji finansowej spółki; (iii) wprowadzaniu konsumentów w błąd w toku oferowania obligacji korporacyjnych wyemitowanych przez spółkę poprzez rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji co do ekskluzywności oferowanych obligacji lub co do dostępności czasowej oferowanych obligacji, w celu nakłonienia konsumentów do podjęcia natychmiastowej decyzji dotyczącej umowy i pozbawienia ich tym samym możliwości świadomego wyboru produktu" - czytamy w komunikacie.

Spółka będzie brała czynny udział w postępowaniu

Postępowanie to zostało wszczęte przez prezesa UOKiK 6 lutego 2019 r. i spółka będzie brała w nim czynny udział, podano również.GetBack S.A. w restrukturyzacji jest polską spółką zarządzania wierzytelnościami. W lipcu 2017 r. spółka zadebiutowała na GPW.

Źródło: ISBnews

 
Udostępnij artykuł: