USDJPY na sześcioletnim maksimum

Komentarze ekspertów

Euro (EUR) wzrosło z poziomu 1.2858 do poziomu 1.2940 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD). Wspólna waluta odnotowała swój największy wzrost od lipca, po osiągnięciu swojego czternastomiesięcznego minimum. Dzisiaj zostanie ogłoszony indeks produkcji przemysłowej we Francji, inwestorzy spekulują o gorszych danych niż prognozowano.

Dolar amerykański (USD) osiągnął swoje nowe sześcioletnie maksimum w stosunku do jena japońskiego (JPY) na poziomie 106.45. Jen spadł po ogłoszeniu  gorszego niż oczekiwano raportu o zamówieniu na  sprzęt, maszyny i urządzenia.

Akcje amerykańskie straciły wczoraj na wartości, kiedy po przedstawieniu nowych produktów Apple indeks US Tech (NDQ) sięgnął okolic swojego maksimum wszechczasów na poziomie 4110, a następnie spadł do poziomu 4052. Kurs US 500 (SPI) spadł do poziomu 1983, a notowania US 30 (DOW) osiągnęły poziom 16983.

Towary

Złoto (XAU) spadło wczoraj do swojego trzymiesięcznego minimum na poziomie 1247, ponieważ inwestorzy szukają obecnie bardziej ryzykownych aktyw.

Para dnia i Opcje FX

Dolar australijski (AUD) stracił na wartości w stosunku do dolara amerykańskiego (USD) do poziomu 0.9159. Kurs waluty australijskiej względem dolara amerykanskiego spadł poniżej dwustudniowej średniej kroczącej, za sprawą gorszych gorszych wyników wskaźnika nastroju konsumentów w Australii.  Inwestorzy w opcje mogą rozważyć utworzenie strategii Back Spread Strategy z opcjami Puts na parze AUDUSD i zyskać, jeśli notowania pary utrzymają swój zniżkowy trend, ograniczając ryzyko do wpłaconej premii. Strategię Back Spread Strategy z opcjami Puts można utworzyć sprzedając opcje at-the-money Puts przy jednoczesnym zakupie opcji out-of-the-money Puts w podwójnej ilości.

Andrzej Kiedrowicz,
Poland Branch Director,
Easy Forex Trading Ltd.

 

Udostępnij artykuł: