Ustawę o Polskim Bonie Turystycznym Sejm uchwalił w piątek, 19 czerwca

Finanse osobiste

500-zł bon turystyczny otrzymają korzystający z programu 500+ i dodatków opiekuńczych ‒ zakłada uchwalona w piątek (19.06.2020 r.) przez Sejm prezydencka ustawa o Polskim Bonie Turystycznym.

turystyka, rodzina, koronawirus
Fot. stock.adobe.com / Halfpoint

500-zł bon turystyczny otrzymają korzystający z programu 500+ i dodatków opiekuńczych ‒ zakłada uchwalona w piątek (19.06.2020 r.) przez Sejm prezydencka ustawa o Polskim Bonie Turystycznym.

#PolskiBonTurystyczny: Nie będzie podlegał wymianie na gotówkę. Będzie można nim płacić za usługę hotelarską lub imprezę turystyczną #Koronawirus #Turystyka @KancelariaSejmu

Bonem będzie można płacić za hotele lub imprezy turystyczne do 31 marca 2022 roku.

Teraz ustawa trafi do Senatu.

Kto skorzysta z Polskiego Bonu Turystycznego

Ustawa określa zasady przyznawania i realizacji świadczenia w formie Polskiego Bonu Turystycznego.

Zgodnie z ustawą uprawnienie do otrzymania bonu będzie przysługiwać beneficjentom programu społecznego Rodzina 500+, a także beneficjentom dodatków.

Czyli wszystkim tym osobom, które w dniu wejścia w życie ustawy mają przyznane prawo do tych świadczeń lub dodatków oraz którym prawo to zostanie przyznane w okresie od dnia następującego po dniu wejścia w życie ustawy do dnia 31 grudnia 2021 r.

W ustawie zapisano, że na dziecko niepełnosprawne przysługuje jedno świadczenie w formie bonu w wysokości 500 zł oraz jedno dodatkowe świadczenie w formie bonu w wysokości 500 zł.

Bon nie podlega wymianie na gotówkę

Polski Bon Turystyczny to dokument elektroniczny, potwierdzający uprawnienie do świadczenia w formie bonu lub dodatkowego świadczenia w formie bonu.

Bon nie będzie podlegał wymianie na gotówkę.

Będzie można nim płacić za usługę hotelarską lub imprezę turystyczną. Prawo do dokonywania płatności za pomocą bonu wygasa 31 marca 2022 r.

Za ustawą o Polski Bonie Turystycznym głosowało 424 posłów, przeciw było 16, wstrzymało się 12.

Źródło: Kancelaria Sejmu RP
Źródło: PAP BIZNES
Udostępnij artykuł: