Valeo Service Eastern Europe Sp. z o. o. i CAT LC Polska rozpoczynają współpracę z SEGRO w Strykowie

Finanse i gospodarka

Firma SEGRO, wiodący deweloper i zarządca powierzchni biznesowych, oraz firmy Valeo Service Eastern Europe Sp. z o.o. oraz CAT LC Polska zawarły długoterminową umowę najmu na wynajem  prawie 11 000 m² powierzchni magazynowej i biurowej o wysokim standardzie w ramach Tulipan Park Stryków - jednej z kluczowych inwestycji SEGRO w regionie. Do nowoczesnego obiektu najemcy wprowadzą się w drugim kwartale 2013 roku. W transakcji pośredniczyła agencja Colliers International.

Firma SEGRO, wiodący deweloper i zarządca powierzchni biznesowych, oraz firmy Valeo Service Eastern Europe Sp. z o.o. oraz CAT LC Polska zawarły długoterminową umowę najmu na wynajem  prawie 11 000 m² powierzchni magazynowej i biurowej o wysokim standardzie w ramach Tulipan Park Stryków - jednej z kluczowych inwestycji SEGRO w regionie. Do nowoczesnego obiektu najemcy wprowadzą się w drugim kwartale 2013 roku. W transakcji pośredniczyła agencja Colliers International.

Valeo Service Eastern Europe Sp. z o. o. to międzynarodowa grupa wyspecjalizowana w projektowaniu, wytwarzaniu i sprzedaży komponentów, zintegrowanych systemów oraz kompletnych modułów i rozwiązań do samochodów osobowych i ciężarowych bezpośrednio dla producentów oraz na rynek wtórny. Valeo Service Eastern Europe Sp. z o. o. znajduje się w czołówce największych producentów samochodowych części zamiennych i dysponuje jedną z najbardziej kompleksowych ofert na rynku zawierającą aż 12 linii produktów jakimi są systemy sprzęgłowe, systemy wycieraczek, oświetlenie i sygnalizacja, układy hamulcowe, systemy zapłonowe, termika silnika, klimatyzacja, alternatory i rozruszniki, systemy zabezpieczeń, elektronika, przełączniki, akcesoria elektryczne.

CAT LC Polska jest operatorem logistycznym należącym do międzynarodowego koncernu Groupe CAT. W Polsce swoich klientów obsługuje od 1994 r. oferując kompleksowe usługi logistyczne w zakresie dystrybucji krajowej przesyłek - w systemie dostaw nocnych i dziennych, międzynarodowej i krajowej spedycji ładunków częściowych i całopojazdowych, a także obsłudze magazynowej i celnej. Specjalizacją firmy są także dostawy najwyższego priorytetu TopCAT oraz dedykowane rozwiązania dla logistyki jednośladów BikeCAT. Blisko dwie dekady dynamicznego rozwoju firmy w Polsce umożliwiły osiągnięcie firmie pozycji lidera logistyki dla branży motoryzacyjnej i przemysłowej, przy nieustającym rozwoju współpracy z klientami z innych branż.

Nowe centrum Valeo Service Eastern Europe Sp. z o. o. i CAT LC Polska budowane jest w systemie build-to-suit. Oznacza to, że projekt jest w pełni dostosowany do potrzeb najemców. Wynajęta przestrzeń mieści się w spełniającym najwyższe standardy magazynowe wolnostojącym A-klasowym obiekcie powstającym w ramach Tulipan Park Stryków. Firma Valeo Service Eastern Europe Sp. z o. o. przeznaczy prawie 9 000 m² na powierzchnię magazynową i biura, natomiast CAT LC Polska zajmie niemal 2 000 m² powierzchni. Dodatkowo, potencjał rozwojowy obiektu wynosi 15 000 m².

"Powstanie kolejnej, już 8 platformy logistycznej naszej firmy w Polsce jest związane z dalszą ekspansją CAT LC Polska na rynku. Zdecydowaliśmy się na wybór nowoczesnego obiektu w Tulipan Park Stryków ze względu na spodziewane korzyści skrócenia czasu dostaw dla naszych klientów. Ponadto, jest to dla nas kolejny kamień milowy rozwoju partnerskiej współpracy z naszym klientem Valeo Service Eastern Europe Sp. z o. o. - pozwalający na osiągnięcie optymalizacji operacyjnej dla obu stron. To jest właśnie przykład sposobu w jaki rozwijamy współpracę z naszymi klientami - poprzez odważne i indywidualnie dopasowane do ich potrzeb rozwiązania logistyczne" mówi Radosław Rożek, Kierownik Dystrybucji Krajowej CAT LC Polska.

W związku z dynamicznym rozwojem Valeo Service Eastern Europe Sp. z o. o. z początkiem czerwca 2013 przeniesie swoje centrum dystrybucyjne do SEGRO Tulipan Park Stryków. "Stryków, dzięki bliskości węzła łączącego autostrady A1 i A2, od początku wydawał nam się atrakcyjną lokalizacją. Jednak przed podjęciem ostatecznej decyzji dokonaliśmy szczegółowej analizy dotyczącej atrakcyjności poszczególnych regionów, pod względem nie tylko kosztów, ale również możliwości najszybszej obsługi wszystkich naszych Klientów w ramach Europy Centralnej i Wschodniej. Jednym z ważniejszych aspektów była również możliwość utrzymania obecnego personelu. Wyniki analizy umocniły w nas przekonaniu, że to właśnie tutaj powinno powstać nasze centrum logistyczne. Valeo Service Eastern Europe Sp. z o. o. planując z dużym wyprzedzeniem swój rozwój wybrało lokalizację, która umożliwia efektywne wsparcie wzrostu biznesu planowane na najbliższe lata, rozpoczynając swoją inwestycję od 9 000 m² w pierwszej fazie projektu, z możliwością  dalszej ekspansji. Standardy realizacji inwestycji gwarantowane przez SEGRO oraz wysokie wymagania grupy Valeo w zakresie wydajności i bezpieczeństwa, z pewnością pozwolą na zrealizowanie inwestycji która przyczyni się do wzrostu satysfakcji naszych klientów z poziomu naszej obsługi oraz zadowolenia pracowników z nowych warunków pracy." -  mówi Ewa Wawer-Modrakowska, Dyrektor Jakości i Logistyki Valeo Service Eastern Europe Sp. z o. o.

Tomasz Kasperowicz, Partner w Colliers International komentuje: "Cieszymy się, że firma Valeo Service Eastern Europe Sp. z o. o. dołączyła do licznego grona naszych klientów z branży automotive. Dzięki znacznemu doświadczeniu w tym właśnie sektorze oraz wieloletniej współpracy z firmami z branży logistycznej, byliśmy w stanie sprawnie przeprowadzić zarówno CAT LC Polska jak i Valeo Service Eastern Europe Sp. z o. o. przez proces negocjacji i zagwarantować bardzo korzystne warunki najmu." Maciej Chmielewski, Partner w Colliers, dodaje: "Rekomendowaliśmy naszym klientom firmę SEGRO jako partnera na miarę wysokich oczekiwań najemców i nie zawiedliśmy się."

Waldemar Witczak, Dyrektor Regionalny SEGRO podkreśla, że pozyskanie nowych najemców jest kluczowe dla rozwoju firmy w regionie: "Cieszymy się, że rozszerzając swoją działalność firmy Valeo Service Eastern Europe Sp. z o. o.  i CAT LC Polska zdecydowały się na współpracę z nami. Dzięki obecności tak ważnych klientów, Tulipan Park Stryków umocni pozycję jednego z najważniejszych centrów logistycznych w Polsce." - przekonuje.

Tulipan Park Stryków to największe centrum logistyczne dewelopera w Europie Centralnej. Inwestycja, zlokalizowana w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A2 oraz w pobliżu węzła autostrad A1 (północ-południe) i A2 (wschód-zachód), zapewnia doskonałe warunki do dystrybucji towarów, a dobra współpraca dewelopera z Łódzką Specjalną Strefą Ekonomiczną umożliwia przedsiębiorcom prowadzenie działalności na preferencyjnych warunkach.

Źródło: SEGRO

Udostępnij artykuł: