Veolia Energia Warszawa zaprasza na Piknik „Żegnaj lato na Bielanach”

Polecamy

Veolia Energia Warszawa jest oficjalnym partnerem Pikniku "Żegnaj lato na Bielanach", organizowanego przez Radę i Zarząd Dzielnicy Bielany. Impreza odbędzie się 5 września 2015 roku (sobota). O godz. 11 na Pływalni CRS Bielany (ul. Lindego 20) mieszkańcy będą mogli spotkać Konrada Czerniaka i Kacpra Stokowskiego, którzy reprezentują Sportową Akademię Veolii.

Wydarzenie będzie okazją do poznania utytułowanych pływaków. Podzielą się oni swoimi doświadczeniami i odpowiedzą na pytania obecnych gości. W drugiej części spotkania obecna na trybunach publiczność obejrzy zajęcia grupy treningowej CRS Bielany z młodymi Mistrzami.

Konrad Czerniak, Wicemistrz Świata z Szanghaju i aktualny Mistrz Europy na dystansie 100 metrów stylem motylkowym jest Ambasadorem Sportowej Akademii Veolii. Kacper Stokowski, laureat kategorii Nadzieja Olimpijska w ramach XV edycji Plebiscytu na Najlepszych Sportowców Warszawy, jest mistrzem Polski do lat 15 na 50 m stylem grzbietowym i motylkowym, na 100 m stylem grzbietowym i motylkowym oraz na 200 m stylem grzbietowym (rekordzista Polski) i beneficjentem Sportowej Akademii Veolii.

Po południu goście przeniosą się na teren Parku Olszyna, by wspólnie uczestniczyć w Pikniku “Żegnaj lato na Bielanach” organizowanym przez Urząd Dzielnicy Bielany. Poza rozmaitymi atrakcjami sportowymi, zabawami dla najmłodszych i koncertami, Veolia zaprezentuje specjalne stoisko przygotowane wspólnie z młodymi zawodnikami ze Sportowej Akademii Veolii. Odwiedzający będą mogli między innymi spróbować swoich sił w szermierce, zmierzyć się w pojedynku na strzelnicy laserowej lub po prostu zdobyć autografy sportowców.

Sportowa Akademia Veolii to program edukacyjny, kierowany do  sportowców w wieku 14-18 lat. Istotą programu jest przygotowanie beneficjentów i absolwentów do świadomego budowania kariery zawodowej oraz przekonanie o zaletach równoczesnego rozwoju edukacyjnego i sportowego.

Podczas dwunastomiesięcznej współpracy młodzież, oprócz stypendiów, otrzymuje cenną dawkę wiedzy z marketingu sportowego, public relations, psychologii sportu czy social media. W najnowszej edycji dodano także zajęcia z produkcji telewizyjnej i coachingu zawodowego. Szkolenia dla młodych sportowców prowadzą specjaliści w swoich dziedzinach: psycholodzy, radcy prawni, dziennikarze i realizatorzy telewizyjni pracujący przy transmisjach największych imprez, a także eksperci z agencji Havas Sports & Entertainment.

Projekt nieprzerwanie trwa już szósty rok i pochwalić się może setką absolwentów z różnych dyscyplin sportowych. Jest realizowany w pięciu miastach: Chrzanowie, Łodzi, Poznaniu, Tarnowskich Górach i Warszawie. Został wyróżniony w prestiżowym konkursie SABRE Awards jako jeden z 4 najlepszych projektów CSR na świecie.

W 6. edycji uczestniczy 21 młodych sportowców, w tym: pięcioro pływaków, dwoje gimnastyków sportowych, szermierz, kolarz, łuczniczka, pięcioboista, windsurferka, zapaśnik, tenisistka, unihokeistka, szachista oraz sprinterka.

Zachęcamy do śledzenia rozwoju projektu na stronie www.sportowaakademiaveolii.pl oraz na www.facebook.com/SportowaAkademiaVeolii.

Szczegółowy program Pikniku “Żegnaj lato na Bielanach” jest dostępny pod adresem www.bielany.waw.pl.

Adam Rafalski
Dyrektor komunikacji
Veolia Energia Warszawa S.A.

Udostępnij artykuł: