VeriFone: już ponad 60% transakcji bezgotówkowych w taksówkach realizowanych jest zbliżeniowo

Finanse i gospodarka

Firma VeriFone przedstawia najnowsze dane dotyczące systemu płatności TAXI360. Do końca marca 2014 roku rozwiązanie zostało wdrożone w 2421 taksówkach w całej Polsce. Tylko w minionym miesiącu br. klienci skorzystali z możliwości płatności kartą około 60 000 razy. Co miesiąc około 60% transakcji realizowanych jest zbliżeniowo.

Firma VeriFone przedstawia najnowsze dane dotyczące systemu płatności TAXI360. Do końca marca 2014 roku rozwiązanie zostało wdrożone w 2421 taksówkach w całej Polsce. Tylko w minionym miesiącu br. klienci skorzystali z możliwości płatności kartą około 60 000 razy. Co miesiąc około 60% transakcji realizowanych jest zbliżeniowo.

Ze względu na wygodę i bezpieczeństwo, klienci szukają możliwości płacenia kartą w coraz większej liczbie miejsc. Badanie omnibusowe przeprowadzone w 2013 roku na zlecenie VeriFone pokazało, że 44% badanych chętnie skorzystałoby z płatności bezgotówkowej w taksówce.* Od 2012 roku firma VeriFone rozwija w Polsce projekt TAXI360, czyli kompleksowy system płatności elektronicznych dla stowarzyszeń i korporacji taksówkarskich. Rozwiązanie cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Stale rośnie zarówno liczba taksówek, które do niego przystępują, jak i pasażerów korzystających z elektronicznych płatności.

Płatności zbliżeniowe rozwijają się najszybciej

Terminale VeriFone VX 680 Contactless, w które wyposażeni zostają kierowcy przystępujący do projektu, umożliwiają dokonanie opłaty za kurs za pomocą wszystkich rodzajów kart płatniczych - kredytowych, debetowych i zbliżeniowych, a także telefonów z funkcją NFC i mobilnych aplikacji płatniczych. Dane zebrane w okresie kilkunastu miesięcy od wdrożenia systemu w Polsce pokazują, że to właśnie płatności zbliżeniowe rozwijają się najszybciej - obecnie ponad 60% transakcji w taksówkach TAXI360 realizowanych jest w ten sposób. System TAXI360 jest także gotowy, by akceptować płatności mobilne za pomocą PeoPay.

Podczas zakończonych w lutym br. targów Mobile World Congress producenci smartfonów zaprezentowali wiele nowych, niedrogich modeli. Pozwala to prognozować, że coraz więcej osób będzie decydowało się na smartfony, a tym samym wzrastać będzie także popularność płatności z wykorzystaniem tych urządzeń. Współpracujący z nami przewoźnicy będą na to przygotowani, ponieważ system TAXI360 jest gotowy do akceptowania transakcji mobilnych. - podsumował możliwości TAXI360 Tomasz Wejcman, Country Manager VeriFone.

Wsparcie w walce o klienta

Od wprowadzenia rozwiązania na polski rynek w 2012 roku do końca marca 2014 roku system TAXI360 został wdrożony w 2421 taksówkach oferujących przewozy m. in. na terenie Warszawy, Wrocławia, Gdyni, Gdańska i Olsztyna. Tym samym polscy kierowcy dołączyli do grona ponad 70 000 taksówek w 16 krajach, które korzystają z podobnych rozwiązań oferowanych przez VeriFone.

Nasze doświadczenia zarówno z Polski, jak i innych krajów np.: Włoch, USA czy Wielkiej Brytanii pokazują, że w branży taksówkarskiej panuje bardzo duża konkurencja. Dlatego istotne jest podwyższanie komfortu i jakości obsługi. Wygodne i bezpieczne płatności bezgotówkowe są wartością dodaną tak dla klientów indywidualnych, jak i flotowych. Wprowadzenie takiej usługi przyczynia się do zwiększenia liczby pasażerów, dlatego liczba taksówek wyposażonych w system TAXI360 stale rośnie. - powiedział Tomasz Wejcman.

Źródło: VeriFone Systems Inc.

Udostępnij artykuł: