VeriFone Poland rozszerza działalność poprzez system TAXI360

Finanse i gospodarka

VeriFone Poland - lider rozwiązań dla rynku bezpiecznych płatności elektronicznych, rozszerza zakres swojej działalności w Polsce i przedstawia swoją nową usługę dotyczącą płatności w taksówkach: system TAXI360.

VeriFone Poland - lider rozwiązań dla rynku bezpiecznych płatności elektronicznych, rozszerza zakres swojej działalności w Polsce i przedstawia swoją nową usługę dotyczącą płatności w taksówkach: system TAXI360.

VeriFone Poland to polski oddział międzynarodowej korporacji VeriFone Inc., która od ponad 30 lat jest światowym liderem w branży płatności elektronicznych. W Polsce firma działa od 16 lat i jest znana jako wiodący dostawca terminali umożliwiających przyjmowanie płatności bezgotówkowych.

W ostatnim czasie VeriFone rozpoczęła realizację projektu, nad którym eksperci firmy pracowali od wielu miesięcy - systemu TAXI360. Wdrażając nową usługę firma poszerza zakres swojej działalności na polskim rynku. Nie tylko dostarcza do taksówek nowoczesne urządzenia umożliwiające przyjmowanie bezpiecznych płatności elektronicznych, ale także wdraża cały system, w tym innowacyjną aplikację TAXI360, dedykowane karty flotowe oraz elektroniczne vouchery.

Wdrożenie systemu TAXI360 to dla nas ważny krok - powiedział Tomasz Wejcman, Country Manager VeriFone Poland. - Rozszerzamy nasze kompetencje biznesowe i tworzymy nową jakość na polskim rynku w dziedzinie bezpiecznych płatności bezgotówkowych w taksówkach. Już dzisiaj nasz system TAXI360 spotyka się z zainteresowaniem zarówno korporacji i stowarzyszeń taksówkowych, jak i pasażerów.

Od już dostępnych w Polsce form bezgotówkowego opłacania usług taksówkowych, system TAXI360 odróżnia kilka podstawowych czynników:

  1. Terminale płatnicze VeriFone, zainstalowane w taksówkach, będą przyjmowały płatności kartami kredytowymi, debetowymi, zbliżeniowymi, płatności w technologii NFC (np. za pomocą telefonu komórkowego) oraz transakcje kartami flotowymi TAXI360 i elektronicznymi voucherami TAXI360.
  2. Transakcje bezgotówkowe w ramach systemu będą realizowane za pomocą kart flotowych TAXI360: zarówno przedpłaconych, jak i post-paid.
  3. Aplikacja w terminalu płatniczym będzie umożliwiała pasażerowi pozostawienie napiwku dla kierowcy w wybranej przez pasażera wysokości.
  4. System monitoringu, umożliwiający zarówno kierowcom i korporacjom taksówkarskim, jak i firmom wyposażającym swoich pracowników w karty flotowe lub e-vouchery TAXI360, stały dostęp do danych dotyczących wykonanych kursów.

Polska jest kolejnym krajem, w którym VeriFone wprowadza własny system płatności w taksówkach. Do tej pory firma z sukcesem rozwijała usługi bezpiecznych płatności bezgotówkowych w taksówkach, m.in. w USA. Pierwszą korporacją, w której VeriFone uruchamia rozwiązanie TAXI360 w Polsce, jest wiodący warszawski przewoźnik Glob Cab Taxi.

Jesteśmy zadowoleni, że to właśnie Glob Taxi jest pierwszą korporacją w Polsce, współpracującą z VeriFone i ich innowacyjnym systemem TAXI360. - powiedział Leszek Pajka, Dyrektor Generalny Glob Taxi. - TAXI360 został dostosowany do potrzeb naszej firmy i pozwala naszym kierowcom akceptować różnorodne, wygodne formy płatności. System z pewnością pomoże nam jeszcze bardziej podnieść poziom jakości obsługi.

VeriFone planuje sukcesywnie wprowadzać system TAXI360 w kolejnych polskich miastach, m.in. we Wrocławiu i w Krakowie.

Udostępnij artykuł: