VeriFone rozwija rozwiązanie Taxi360 poprzez współpracę z kolejnym partnerem

Finanse i gospodarka

TAXI360 - innowacyjny system umożliwiający zarządzanie płatnościami elektronicznymi w taksówkach, dostarczany przez firmę VeriFone Sp. z o. o. - pozyskał kolejnego partnera. Od 11 stycznia br. w systemie działają wszystkie taksówki wrocławskiej korporacji Radio Taxi Serc.

TAXI360 - innowacyjny system umożliwiający zarządzanie płatnościami elektronicznymi w taksówkach, dostarczany przez firmę VeriFone Sp. z o. o. - pozyskał kolejnego partnera. Od 11 stycznia br. w systemie działają wszystkie taksówki wrocławskiej korporacji Radio Taxi Serc.

VeriFone jest liderem polskiego i światowego rynku terminali do przyjmowania bezpiecznych płatności elektronicznych, w tym zbliżeniowych i w technologii NFC. W 2012 roku firma wdrożyła w Polsce swoje innowacyjne rozwiązanie Taxi360, umożliwiające korporacjom i stowarzyszeniom taksówkowym przyjmowanie wszelkich form płatności bezgotówkowych w taksówkach: płatności kartami debetowymi i kredytowymi, w tym zbliżeniowymi, płatności telefonami komórkowymi w technologii NFC oraz kartami klienta wydawanymi przez korporację.

W styczniu br. taksówki działające w systemie Taxi360 pojawiły się także na ulicach Wrocławia. Pierwszą wrocławską korporacją, która zdecydowała się na wdrożenie rozwiązania Taxi360, jest Radio Taxi Serc. Firma dysponuje ponad 100 taksówkami. Do 11 stycznia wszystkie zostały wyposażone w nowoczesne terminale płatnicze VeriFone VX 680 oraz aplikację Taxi360. Oznacza to, że wszystkie taksówki Radio Taxi Serc przyjmują płatności kartami płatniczymi, kredytowymi, zbliżeniowymi, płatności w technologii NFC (np. za pomocą telefonu komórkowego) oraz transakcje kartami klienta TAXI360 i elektronicznymi voucherami TAXI360.

W Radio Taxi Serc zależy nam na satysfakcji pasażerów i udoskonalaniu naszych usług - powiedział Rafał Zawisza, Przewodniczący Zarządu Radio Taxi Serc. - Wierzymy, że udostępnienie naszym pasażerom różnorodnych form płatności, w tym systemu bezgotówkowej obsługi przejazdów dla firm, pozwoli nam jeszcze bardziej podnieść poziom obsługi. Taxi360 to najbardziej zaawansowane rozwiązanie dostępne na rynku, które pasuje zarówno do naszych potrzeb, jak i do potrzeb naszych klientów.

Polska jest kolejnym krajem, w którym VeriFone wprowadza własny system płatności w taksówkach. Do tej pory firma z sukcesem rozwijała usługi bezpiecznych płatności bezgotówkowych w taksówkach m.in. w USA, Wielkiej Brytanii czy Australii. W Polsce jako pierwsza do Taxi360 przystąpiła stołeczna korporacja Glob Cab Taxi, której taksówki korzystają z systemu od października 2012 roku. Obecnie w terminale VeriFone oraz aplikację Taxi360 wyposażonych jest kilkaset taksówek tej korporacji.

VeriFone prowadzi rozmowy z kolejnymi korporacjami i stowarzyszeniami zainteresowanymi wdrożeniem rozwiązania TAXI360.

Udostępnij artykuł: