VI Konkurs Grantowy Hufca Radomsko i ESBANKU rozstrzygnięty

Bankowość

W piątek 12 kwietnia odbyło się podsumowanie VI edycji Konkursu Grantowego Hufca Radomska i ESBANKU Banku Spółdzielczego "DziałaMY". Na realizację harcerskich projektów przeznaczono 5 500 zł.

Spotkanie podsumowujące kolejną edycję konkursu odbyło się w galerii Muzeum Regionalnego, byli na nim obecni radomszczańscy harcerze, przedstawiciele ESBANKU oraz lokalne media. Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji projektów zrealizowanych dzięki V edycji konkursu. Były to m.in. ogólnopolski OFFrajd, rajd zuchowy, Wędkarski Dzień Dziecka czy Piknik Trzech Podwórek. Za pomoc w zrealizowaniu tych, jak i innych harcerskich działań, harcerze złożyli podziękowanie na ręce Tomasza Kotlewskiego, wiceprezesa ESBANKU.

Najbardziej wyczekiwanym momentem było przyznanie czeków na realizację działań w doku 2013. Wnioski grantowe środowiska harcerskie mogły składać do końca marca 2013r. Komisja składająca się z przedstawicieli Hufca i ESBANKU wybrała najlepsze projekty, które otrzymają dofinansowanie.

Pieniądze otrzymają:

  •  Krąg Instruktorski „Łapki” i Krąg Starszyzny Harcerskiej „Wataha” – Pieszy Maraton Niepodległości – 2000 zł
  •  Grupa Instruktorów Hufca Radomsko – organizacja Ogólnopolskiego Rajdu Wędrowniczego OFFrajd – 2000 zł
  •  H.O. Norbert Domagała – realizacja projektu „By żyło się nam bezpieczniej” – 1000 zł
  •  17 GZ „Zielone Ufoludki” – realizacja projektu „Rozpoczynamy wakacje – hufcowe zakończenie roku harcerskiego dla gromad zuchowych” – 500 zł

– ESBANK Bank Spółdzielczy wspiera różne inicjatywy skierowane zarówno do młodzieży, jak i dorosłych, a pomoc dla Hufca Radomsko jest jedną z nich. Młodzi ludzie, którzy biorą udział w konkursie grantowym, mają fantastyczne pomysły i bardzo się cieszę, że możemy je wspierać. – mówi Tomasz Kotlewski, wiceprezes ESBANKU Banku Spółdzielczego.

Źródło: www.esbank.pl

Udostępnij artykuł: