VIG / C-Quadrat TFI z licencją KNF na prowadzenie działalności w Polsce

Z rynku

Komisja Nadzoru Finansowego udzieliła licencji na prowadzenie działalności w Polsce przez VIG / C-Quadrat TFI - poinformowało towarzystwo funduszy inwestycyjnych w komunikacie prasowym.

Siedziba Komisji Nadzoru Finansowego (KNF)
Fot. stock.adobe.com/MOZCO Mat Szymański

Komisja Nadzoru Finansowego udzieliła licencji na prowadzenie działalności w Polsce przez VIG / C-Quadrat TFI - poinformowało towarzystwo funduszy inwestycyjnych w komunikacie prasowym.

VIG / C-Quadrat TFI startuje z ofertą funduszy inwestycyjnych otwartych oraz produktów oszczędnościowych.

Towarzystwo zostało utworzone w maju 2020 roku jako joint venture Vienna Insurance Group oraz C-Quadrat Investment AG. Jego akcjonariuszami są spółki grupy VIG w Polsce (Compensa, InterRisk, Wiener i Vienna Life, z udziałem 51 proc.) oraz największy austriacki prywatny asset manager C-Quadrat (49 proc.).

Czytaj także: VIG sfinalizował przejęcie Gothaer TU w Polsce >>>

Pierwszym etapem naszego rozwoju było zbudowanie od podstaw nowej firmy wraz z jej zespołem, ofertą produktową oraz częścią operacyjną i uzyskanie zezwolenia KNF.

"Udało nam się przygotować firmę do startu oraz spełnić wymagania organu nadzoru. Teraz bezpośrednio przed nami uruchomienie pierwszych funduszy i usługi asset management, rozpoczęcie pełnej działalności operacyjnej oraz finalne zgranie zespołu" - powiedział Michał Szymański, prezes VIG / C-Quadrat TFI.

"Mamy nadzieję, że już wkrótce wzbogacimy polski rynek produktów inwestycyjnych o ciekawą i nowoczesną ofertę funduszy krajowych, jak i bazujących na rozwiązaniach zagranicznych" - dodał.

VIG / C-Quadrat TFI w pierwszym okresie zaoferuje fundusze inwestycyjne w ramach dwóch parasoli

W ofercie znajdą się zarówno fundusze o konserwatywnej polityce inwestycyjnej, jak i bazujące na rynkach akcji oraz funduszach zagranicznych.

Źródło: PAP BIZNES
Udostępnij artykuł: