VIG przejął Polisę na Życie

Finanse i gospodarka

Vienna Insurance Group zakończyło przejęcie Polisy-Życie. W ramach tej transakcji Vienna Insurance Group przejęła około 92 proc. akcji towarzystwa.

„Wraz z przejęciem Polisy-Życie rozbudowujemy nasz potencjał dystrybucyjny i umacniamy swoją obecność na szybko rozwijającym się polskim rynku ubezpieczeń na życie. W segmencie ubezpieczeń majątkowych jesteśmy już w czołowej trójce” – wyjaśnia strategiczne motywy przejęcia dr Peter Hagen, prezes zarządu Vienna Insurance Group.

„Polska jest i pozostanie dla naszego koncernu bardzo atrakcyjnym rynkiem. Niezwykły rozwój naszych spółek w poprzednich kwartałach, a także pomyślny rozwój gospodarczy tego kraju dobitnie to potwierdzają” – dodaje dr Peter Hagen.

Z ok. 38 mln ludności Polska jest jednym z największych rynków Europy Środkowo-Wschodniej i podstawowym rynkiem Vienna Insurance Group. W ramach Vienna Insurance Group Polska zajęła w roku 2011 wyśmienite 4. miejsce, natomiast w segmencie ubezpieczeń innych niż na życie polskie spółki grupy VIG plasują się na 3. pozycji.

Źródło: PIU

Udostępnij artykuł: