VII Forum Techonologii Bankowości Spółdzielczej: Nowe technologie IT wyścig zbrojeń

NBS 2015/06

Banki spółdzielcze nie mogą ignorować płatności mobilnych, cloud computing czy big data - cyfrowego świata, który zmienia nasze życie. Technologie IT powinny być wdrażane nie po to, żeby zaistniał nowy system, lecz aby uzyskać konkretny efekt biznesowy.

Krzysztof Pietraszkiewicz, prezes Związku Banków Polskich, uważa, że należy zrewidować obszary technologiczne, które do niedawna były określane jako poza zasięgiem zrzeszeń. – Musimy doskonalić swoje biznesy, biorąc pod uwagę to, czego oczekują klienci, a nie tylko to, co robiliśmy dotychczas. Banki spółdzielcze dla wielu tysięcy miejscowości i kilkunastu milionów Polaków są jedynymi placówkami, które umożliwiają dostęp do nowoczesnych usług finansowych. Z punktu widzenia biznesu bankowego jest jedno ale: jeżeli zrzeszenia nie będą stanowiły silnej drużyny, lecz tylko zlepek pojedynczych indywidualności, w dłuższej perspektywie mogą przegrać z konkurencją na rynku.

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: