Visa inwestuje w start-up Behalf, aby wesprzeć finansowanie małych i średnich firm

Z rynku

Behalf umożliwi małym i średnim przedsiębiorstwom dokonywanie płatności na rzecz ich partnerów handlowych wirtualnymi kartami firmowymi Visa. Inwestycja jest częścią programu Visa przewidującego zainwestowanie 100 mln dolarów w europejskie fintechy.

Behalf umożliwi małym i średnim przedsiębiorstwom dokonywanie płatności na rzecz ich partnerów handlowych wirtualnymi kartami firmowymi Visa. Inwestycja jest częścią programu Visa przewidującego zainwestowanie 100 mln dolarów w europejskie fintechy.

#Behalf umożliwi małym i średnim przedsiębiorstwom dokonywanie płatności na rzecz ich partnerów handlowych wirtualnymi kartami firmowymi #Visa @VISA_PL

Visa (NYSE: V) poinformowała o swojej inwestycji w izraelski start-up Behalf i partnerstwie z firmą w celu wsparcia rozwoju małego biznesu poprzez zapewnienie łatwego dostępu do kapitału i finansowania. Behalf oferuje małym przedsiębiorstwom rozwiązania zwiększające kapitał obrotowy i elastyczne finansowanie na firmowe wydatki.W ramach tej inwestycji Visa zaoferuje małym firmom, które są klientami Behalf, stokenizowaną Wirtualną Kartę Visa (ang. Visa Virtual Card) – rozwiązanie działające na zasadzie kredytu, zapewniające przedsiębiorcom natychmiastowe finansowanie na firmowe wydatki. Wirtualna Karta Visa będzie początkowo dostępna w Stanach Zjednoczonych, z planem udostępnienia jej również na innych rynkach.

Visa zainwestuje do 100 mln dolarów w firmy sektora fintech

Partnerstwo obu firm wpisuje się w globalną strategię Visa skierowaną na udostępnianie swoich produktów i potencjału sektorowi małych przedsiębiorstw poprzez współpracę ze start-upami i fintechami, które redefiniują i ulepszają płatności. Inwestycja jest również częścią programu, poprzez który Visa zobowiązała się do zainwestowania do 100 mln dolarów w firmy sektora fintech, o czym w czerwcu br., na konferencji Money 20/20 w Amsterdamie, poinformowała prezes Visa w Europie, Charlotte Hogg.David Simon, global head of small business and medium enterprises, Visa, powiedział: „Firma Behalf dowiodła swojego zaangażowania we wzmacnianie siły nabywczej małych przedsiębiorstw, oferując im szybsze, wygodniejsze i bezpieczniejsze doświadczenia poprzez wykorzystanie płatności cyfrowych. Partnerstwo z Behalf jest kolejnym przykładem współpracy Visa z fintechami w celu dalszej cyfryzacji i wprowadzania na rynek nowych rozwiązań, które pomagają małym przedsiębiorstwom radzić sobie z ich najczęstszymi problemami”.

Natychmiastowe finansowanie zakupów

„Behalf oferuje natychmiastowe finansowanie zakupów na korzystnych warunkach. Firmy B2B z naszej sieci mogą płynnie zintegrować rozwiązania Behalf ze swoimi systemami e-commerce, od razu otrzymywać płatności, pomóc swoim klientom biznesowym w zwiększeniu siły nabywczej oraz dostarczyć im elastyczne rozwiązania dla płatności za dokonywane zakupy” – powiedział Benjy Feinberg, chief executive officer, Behalf. „Jesteśmy dumni mogąc współpracować z Visa w celu ułatwiania procesu zakupu. Cieszę się z możliwości, jakie otwiera przed nami to partnerstwo”.Shahar Friedman, acting general manager, Visa w Izraelu: „Małe przedsiębiorstwa to podstawa gospodarki na całym świecie, dlatego Visa stawia sobie za cel udostępnianie im nowych metod płatności. Nasze partnerstwo jest wynikiem współpracy pomiędzy Studiem Innowacji Visa w Tel Awiwie i dynamicznie rozwijającym się ekosystemem izraelskich start-upów. Dzięki tej współpracy korzyści, jakie daje dostęp do globalnej sieci VisaNet, stają się również udziałem obiecujących nowych firm działających w Izraelu, takich jak Behalf”.Behalf to pierwszy przypadek inwestycji Visa w izraelską firmę, następujący niedługo po otwarciu Studia Innowacji Visa w Tel Awiwie wiosną br.

Źródło: Visa

Udostępnij artykuł: