Visa SimplyOne – dwufunkcyjna karta płatnicza już w ofercie Getin Banku

Bankowość

Po telefonach komórkowych dual sim przyszedł czas na dwufunkcyjne karty bankowe - na polskim rynku zadebiutowała karta Visa SimplyOne. Najnowszy produkt Visa to rozwiązanie dla tych wszystkich, którzy posiadają więcej niż jedną kartę wydaną przez ten sam bank. Teraz na jednym kawałku plastiku będzie można zakodować funkcje dwóch niezależnych kart płatniczych - na przykład debetowej i kredytowej. Nowatorski instrument płatniczy znalazł się już w ofercie Getin Banku.

Technologia Visa SimplyOne obsługuje trzy rodzaje funkcji płatniczych: debetową, kredytową oraz przedpłaconą (pre-paid). Bank emitujący kartę będzie mógł wybrać kombinację dwóch dowolnych funkcji spośród powyżej wskazanych, dostosowując kartę do obsługi produktów bankowych używanych przez klienta. Bank wyznaczy również, która z zapisanych funkcji traktowana będzie jako główna (domyślna). Kartą domyślną będzie można płacić zarówno z użyciem chipa, paska magnetycznego jak i zbliżeniowo. Druga karta będzie dostępna wyłącznie z poziomu mikroprocesora. Obydwoma kartami będzie natomiast można płacić w internecie – każda z funkcji otrzyma własny numer karty oraz odrębny kod CVV2.

W przypadku dokonywania transakcji kartą Visa SimplyOne za pomocą mikroprocesora, terminal POS lub bankomat powinien zapytać posiadacza o wybór karty płatniczej. Brak takiego pytania będzie równoznaczny z wyborem karty domyślnej. Możliwość wyboru nie pojawi się również przy płatnościach zbliżeniowych i transakcjach z użyciem paska magnetycznego, obsługiwanych wyłącznie z poziomu karty głównej.

Jako pierwsi z nowego instrumentu płatniczego skorzystają klienci Getin Banku. Karty wydawane przez Getin Bank będą łączyć w sobie funkcję debetową i kredytową, przy czym funkcja debetowa zawsze będzie ustawiona jako domyślna. Z nowego instrumentu będą mogli korzystać zarówno nowi, jak i obecni klienci banku.

“Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, że możemy udostępnić naszym klientom kolejny innowacyjny produkt – nowoczesną kartę płatniczą Visa SimplyOne, która na jednym “plastiku” oferuje klientom Getin Banku dokonywanie transakcji zarówno kartą debetową, jak i kredytową. Decyzję, którą z kart dokonać transakcji, użytkownik Visa SimplyOne podejmuje w momencie jej realizacji” – podkreślił Paweł Wawiernia, dyrektor Biura Kart Płatniczych Getin Banku.

Mniej kart w portfelu to nie jedyna korzyść z nowej karty. W przypadku zakupów o wartości przekraczającej 300 złotych, dokonywanych przy użyciu Visa SimplyOne, Getin Bank oferuje swoim klientom atrakcyjne programy ratalne. Dodatkowo, każdy posiadacz podwójnej karty otrzyma bezpłatne ubezpieczenie.

Karol Jerzy Mórawski

Udostępnij artykuł: