VMware przejmuje AirWatch

Finanse i gospodarka

Przejęcie pozwoli stworzyć kompletne rozwiązania do zarządzania użytkownikami, urządzeniami i aplikacjami w środowiskach stacjonarnych i mobilnych.

Przejęcie pozwoli stworzyć kompletne rozwiązania do zarządzania użytkownikami, urządzeniami i aplikacjami w środowiskach stacjonarnych i mobilnych.

VMware oraz firma AirWatch poinformowały o podpisaniu finalnej umowy o przejęciu AirWatch - wiodącego dostawcy rozwiązań administracji i zabezpieczeń urządzeń mobilnych dla firm. VMware zapłaci ok. 1,175 mld dolarów w gotówce i ok. 365 mln dolarów w ratach, nabywając pakiet akcji. Zespół AirWatch w dalszym ciągu będzie podlegać założycielowi i głównemu dyrektorowi firmy Johnowi Marshallowi, funkcjonując w ramach grupy biznesowej VMware End-User Computing, pod kierownictwem szefa pionu - Sanjaya Poonena. Alan Dabbiere - drugi z założycieli i przewodniczący rady nadzorczej AirWatch - będzie nadzorował prace nad nowym modelem operacyjnym, podlegając Patowi Gelsingerowi, CEO VMware.

"AirWatch dostarcza najlepsze w swojej klasie, bezpieczne rozwiązania do mobilnego zarządzania tysiącom przedsiębiorstw na całym świecie" - mówi Pat Gelsinger, CEO, VMware.  "Dzięki temu zakupowi VMware wzbogaci swoją ofertę dla użytkowników końcowych o podstawowy produkt, który pozwoli im uzyskać fantastyczną wydajność pracy, bez rezygnacji z bezpieczeństwa."

"Gdy zakładaliśmy AirWatch naszym celem było stworzenie rozwiązań, które pomogłyby naszym klientom odnieść sukces w nadchodzącej epoce eksplozji mobilności. Dziś na świecie jest ponad 2 miliardy smartfonów i tabletów, z których ponad połowa związana jest z pracą firm i przedsiębiorstw" - komentuje Alan Dabbiere, drugi założyciel i przewodniczący rady nadzorczej, AirWatch. "Łącząc siły z cieszącym się renomą twórcą innowacyjnych rozwiązań, jakim jest VMware, zyskujemy możliwość dotarcia do jeszcze większej rzeszy klientów i partnerów, oferując im rozwiązania, które pomogą zoptymalizować ich pracę w epoce mobilności i chmury."

AirWatch to prywatna firma z siedzibą w Atlancie, w Stanach Zjednoczonych, tworząca wiodące rozwiązania biznesowe w dziedzinie zarządzania urządzeniami, aplikacjami mobilnymi oraz treściami mobilnymi. AirWatch posiada ponad 10 tys. klientów na całym świecie i zatrudnia ponad 1600 pracowników w 9 globalnych oddziałach. Oferuje rozwiązania biznesowe, zapewniające platformę do bezpiecznego zarządzania gwałtownie rosnącą liczbą urządzeń mobilnych i coraz bardziej mobilnymi pracownikami. Siedziba w Atlancie będzie rozbudowana i ma docelowo stać się centrum operacji mobilnych VMware.

"Naszym zadaniem jest zapewnienie bezpiecznej wirtualnej przestrzeni pracy, umożliwiającej użytkownikom końcowym pracę z optymalną szybkością" - mówi Sanjay Poonen, szef pionu, VMware End-User Computing. "Łącząc atuty AirWatch i VMware będziemy w stanie dostarczyć naszym klientom i partnerom rewelacyjne rozwiązania dla środowisk stacjonarnych i mobilnych."

Przejęcie oznacza rozszerzenie struktur grupy biznesowej VMware End-User Computing - produkty AirWatch staną się częścią wzbogaconej oferty rozwiązań mobilnych, dopełniając ofertę produktową VMware. Transakcja została zaakceptowana przez rady dyrektorów VMware i AirWatch, i ma zostać sfinalizowana w pierwszym kwartale 2014 r. z uwzględnieniem odpowiednich urzędów i ogólnie przyjętych zasad proceduralnych. Zakup będzie sfinansowany ze środków własnych oraz ok. 1 mld, pochodzących z EMC. VMware będzie też kontynuować odkupowanie akcji przedsiębiorstwa.

Źródło: VMware

Udostępnij artykuł: