VMworld 2015: Trend Micro informuje o pogłębieniu sojuszu z VMware

Finanse i gospodarka

Współpraca zakłada rozwój i zwiększenie liczby wdrożeń platformy VMware NSX oraz podniesienie poziomu interoperacyjności z rozwiązaniem Trend Micro Deep Security.

Współpraca zakłada rozwój i zwiększenie liczby wdrożeń platformy VMware NSX oraz podniesienie poziomu interoperacyjności z rozwiązaniem Trend Micro Deep Security.

Wiele organizacji poszukuje obecnie wszechstronnych rozwiązań, które umożliwią im płynną i bezpieczną migrację do środowiska chmury. Trend Micro International (TYO: 4704; TSE: 4704), globalny lider w dziedzinie oprogramowania i rozwiązań bezpieczeństwa, informuje o rozszerzeniu współpracy z VMware w ramach zawartego wcześniej strategicznego sojuszu. Partnerstwo umożliwi klientom przyspieszenie i maksymalizację inwestycji w rozwiązanie VMware NSX™, a także wdrożenie zaawansowanych zabezpieczeń i podniesienie szybkości, elastyczności i wydajności operacji dzięki platformie Trend Micro™ Deep Security™.

"To naturalny i ważny krok w rozwoju naszej wieloletniej współpracy z VMware, która sprzyja rozpowszechnianiu rozwiązania Deep Security, oferującego naszym wspólnym klientom wszechstronną i całościową ochronę.  Nowe porozumienie sprawia, że Trend Micro może lepiej odpowiadać na potrzeby organizacji implementujących technologie zdefiniowanego programowo centrum danych oraz infrastrukturę wirtualizacji sieci VMware NSX. Pomaga przy tym naszym wspólnym klientom i partnerom w osiągnięciu sukcesu" - mówi Partha Panda, vice president of global channels and strategic alliances, Trend Micro.

Nowe porozumienie bazuje na dotychczasowej współpracy w zakresie interoperacyjności rozwiązań i tworzenia innowacji. Dzięki skoordynowaniu sprzedaży i rozwoju rynku ma ono ułatwić dostarczanie wspólnych rozwiązań klientom. Dzięki wspólnie prowadzonym, udoskonalonym procesom obsługi, problemy klientów będą rozwiązywane szybciej i skuteczniej.

Sukcesy odnoszone przez wiele firm na całym świecie pokazują, że klienci wykorzystują możliwości powiązanych rozwiązań VMware NSX i Deep Security, aby budować bezpieczne chmury hybrydowe. Zintegrowane rozwiązania obydwu firm oferują wielowarstwowe zabezpieczenia zwirtualizowanych serwerów, ujednolicone i zautomatyzowane polityki bezpieczeństwa oraz zunifikowane systemy zarządzania wirtualnym data center i jego bezpieczeństwem. Ponadto nowe zastosowania pozwalają na uproszczenie i automatyzację cyklów życia serwerów oraz jeszcze bardziej ograniczają możliwość ataku na środowisko VDI. Wszystko dzięki izolacji i segmentacji ruchu w sieci oraz jednoczesnej maksymalizacji wskaźników konsolidacji. Zautomatyzowane funkcje wdrażania i instalacji komponentów bezpieczeństwa Deep Security oferowane przez VMware NSX umożliwiają organizacjom spełnienie kluczowych wymogów związanych z zachowaniem zgodności z regulacjami, utrzymaniem osobnej polityki dla użytkowników i danych, oraz obsługą elastycznego skalowania chmury hybrydowej.

"Trend Micro może pochwalić się wieloletnim doświadczeniem w zapewnianiu zabezpieczeń zaprojektowanych w taki sposób, aby w pełni wykorzystywać możliwości i dopełniać się z rozwiązaniami VMware. Interoperacyjność rozwiązań Deep Security i VMware NSX, a także nasza współpraca na polu wsparcia technicznego i podnoszenia wydajności produktów sprawiają, że klienci mogą szybciej, pełniej i pewniej wykorzystywać potencjał oferowany przez centra danych zdefiniowane programowo" - mówi Chris King, vice president of product marketing, networking and security business unit, VMware.

Już dziś współpraca Trend Micro i VMware przynosi korzyści organizacjom na całym świecie.
"Nasza misja polega na dostarczaniu klientom wymiernych korzyści w dziedzinie bezpieczeństwa. Ten priorytet jest wpisany w każdą inicjatywę realizowaną przez Armor i stanowi fundament naszych bezpiecznych środowisk mutli-cloud. Platforma VMware NSX i rozwiązania Trend Micro oferują potężne kluczowe funkcjonalności, które ułatwiają nam realizację tego zadania. Tylko dzięki współpracy z partnerami takimi jak Trend Micro jesteśmy w stanie aktywnie zabezpieczać obciążenia w procesach przetwarzania danych, kluczowe aplikacje i środowiska wymagające szczególnej ochrony" - mówi Chris Drake, założyciel i CEO firmy Armor.

Podczas wydarzenia VMworld® 2015 przedstawiciele Trend Micro zademonstrowali funkcjonowanie produktów i wszechstronną ofertę zabezpieczeń. Z kolei różnorodne sesje i spotkania z ekspertami umożliwiły zapoznanie się z informacjami na temat rzeczywistych problemów i doświadczeń użytkowników.

Dodatkowe informacje na temat obecności Trend Micro na tegorocznej edycji wydarzenia można znaleźć na stronie: www.trendmicro.com/vmworld.

Aleksandra Bojanowska

Udostępnij artykuł: