Volkswagen Bank Polska sponsorem wyścigów samochodowych – startuje Volkswagen Castrol Cup

Bankowość

Volkswagen Bank Polska został Partnerem Głównym Volkswagen Castrol Cup - nowego cyklu wyścigów organizowanych przez Volkswagen Racing Polska i Volkswagen Group Polska.  W najbliższy weekend, w dniach 12-14 kwietnia, na torze w Poznaniu odbędzie się inauguracyjna runda Volkswagen Castrol Cup. W tym roku odbędzie się 7 spotkań, w trakcie których zostanie rozegranych 14 wyścigów na torach w 5 krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

Głównym celem pucharu jest wyłonienie młodych talentów wyścigowych i wsparcie ich w rozwoju kariery sportowej. W ramach Volkswagen Castrol Cup 24 uczestników będzie się ścigało w specjalnie przystosowanych Volkswagenach Golfach GTI. Wyścigi będą organizowane w Polsce, Czechach, Austrii, na Słowacji i na Węgrzech.

Jesteśmy Bankiem specjalizującym się w finansowaniu samochodów z Grupy Volkswagen. Blisko współpracujemy z Volkswagen Group Polska, dlatego też zaangażowanie sponsorskie w wyścigi samochodów marki Volkswagen jest dla nas naturalnym wyborem – mówi Edyta Barmentloo, Dyrektor Departamentu Marketingu w Volkswagen Bank Polska S.A.

130411.vw.golf.gti.leasing.polska.01.250x140Dwa samochody startujące w wyścigach mają oznaczenia Volkswagen Bank Polska S.A. i Volkswagen Leasing Polska Sp. z o.o. Będą w nich jeździć, znani w świecie sportów motorowych, bracia Łukasz i Mateusz Tyszkiewiczowie.

Volkswagen Bank Polska wspiera rozwijanie pasji przez młodych kierowców. Trzymamy kciuki za Łukasza i Mateusza Tyszkiewiczów. Mamy nadzieję, że samochody z naszym brandingiem przyniosą im szczęście – dodaje Edyta Barmentloo.

W piątek, 12 kwietnia, odbędą się 2 sesje treningowe oraz sesja kwalifikacyjna. Drugiego dnia zawodnicy wystartują w dwóch wyścigach. Wstęp dla widzów jest bezpłatny. 

Samochody Volkswagen Golf GTI, w których będą jeździć zawodnicy Volkswagen Castrol Cup, zostały specjalnie przystosowane do ekstremalnych wyścigów we współpracy z Volkswagen R GmbH oraz Volkswagen Motorsport, działami Volkswagena zajmującymi się samochodami sportowymi. Samochody są wyposażone w silniki 2.0 TSI o mocy 260 KM. Dzięki systemowi Push-to-Pass, zawodnicy będą mogli na kilkanaście sekund aktywować dodatkowy zastrzyk mocy równy 50 KM. Będzie go można użyć od kilku do kilkunastu razy podczas wyścigu.

W trakcie weekendów wyścigowych specjalną atrakcją będzie udział tzw. VIP Drivers – kierowców ze świata sportu, polityki i show biznesu, doświadczonych w motorsporcie. Nagrodą główną w Volkswagen Castrol Cup jest nowy Volkswagen Golf VII oraz 30 000 euro. Za drugie i trzecie miejsce zawodnicy otrzymają kolejno 20 000 i 10 000 euro. Nagrody pieniężne będą przeznaczane na kontynuację kariery sportowej. Dodatkowo, po każdym wyścigu, pierwszych 8 zawodników będzie otrzymywało 8 000 euro do podziału.

Volkswagen Bank Polska S.A. jest laureatem prestiżowej nagrody „Złoty Bankier” w kategorii „Najlepszy Kredyt Samochodowy” w 2010, 2011 i 2012 r. Bank finansuje zakup zarówno nowych, jak i używanych samochodów wszystkich marek wchodzących w skład Grupy Volkswagena.

Źródło: Volkswagen Bank Polska S.A.

Udostępnij artykuł: