VW Bank Polska S.A. zmienia formę działalności

Z rynku

Volkswagen Bank Polska S.A. przygotowuje się do połączenia z Volkswagen Bank GmbH i zmiany formy prawnej. Przekształcenie to wiąże się ze zmianą profilu działalności na polskim rynku w zakresie usług depozytowych.

0005

Volkswagen Bank Polska S.A. przygotowuje się do połączenia z Volkswagen Bank GmbH i zmiany formy prawnej. Przekształcenie to wiąże się ze zmianą profilu działalności na polskim rynku w zakresie usług depozytowych.

W związku z planowanymi zmianami bank skoncentruje się wyłącznie na rozwijaniu oferty dla przedsiębiorców i rozbuduje ją o nowe pozycje i usługi. Już w tym rok w ramach wsparcia dla biznesu Volkswagen Bank Polska:
  • wprowadził Lokatę Max Biznes – obecnie oprocentowaną na poziomie 2,00%;
  • zrezygnował z opłaty za wydanie podstawowej karty do Plus Konta Biznes;
  • zmniejszył opłatę za wypłaty z bankomatów – z 5 zł na 0 zł dla wypłat powyżej 200 zł i do 1,5 zł dla wypłat poniżej 200 zł;
  • wprowadzi mobilną wersję bankowości internetowej.

Co ważne, zwłaszcza dla dotychczasowych klientów indywidualnych banku, w trakcie przekształceń wycofa on z oferty rachunki dla nich i zaprzestanie świadczenia im usług depozytowych. – Aby zapewnić klientom indywidualnym bezpieczeństwo i swobodny dostęp do środków, przygotowaliśmy, we współpracy z Euro Bankiem S.A., dedykowaną ofertę otwarcia konta w banku partnerskim – podkreśla Adam Hagemajer, dyrektor Departamentu Obsługi Klientów i Finansowania Umów w Volkswagen Banku Polska S.A. – Skorzystanie z oferty jest bardzo proste – nie wymaga zbędnych formalności ani wizyty w placówce. Wystarczy zalogować się do serwisu bankowości internetowej VW Bank i w kilku krokach otworzyć rachunek w Euro Banku S.A., a następnie przenieść środki finansowe na nowe konto – wyjaśnia.Klienci korzystający ze specjalnej oferty otrzymają atrakcyjne warunki finansowe – 0 zł za prowadzenie konta oraz zwrot opłaty za posiadanie karty płatniczej w pierwszym roku. Będą mogli skorzystać także ze specjalnej oferty oszczędnościowej, w tym możliwości założenia, do kwoty 50 tys. zł, promocyjnej lokaty trzymiesięcznej z oprocentowaniem 2,50%.

Euro Bank wybrano ze względu na potwierdzoną w rankingach, wysoką jakość obsługi oraz ofertę kont i lokat wielokrotnie docenianych przez ekspertów.

(il)

Udostępnij artykuł: