W Banku Millennium obywatele Ukrainy mogą założyć Profil Zaufany

Z rynku

Obywatele Ukrainy posiadający PESEL, posługujący się wybranymi dokumentami tożsamości mogą założyć Profil Zaufany w serwisie internetowym Millenet Banku Millennium.

Profil Zaufany w Banku Millennium
Fot. Bank Millennium

Obywatele Ukrainy posiadający PESEL, posługujący się wybranymi dokumentami tożsamości mogą założyć Profil Zaufany w serwisie internetowym Millenet Banku Millennium.

Profil Zaufany jest dostępny w Banku Millennium dla obywateli Ukrainy, posiadających numer PESEL, posługujących się ukraińskim paszportem zagranicznym lub ukraińskim dowodem osobistym, wydanym po
1 stycznia 2016 r.

Narzędzie do potwierdzania tożsamości i podpis elektroniczny

Profil Zaufany jest darmowym narzędziem do potwierdzania tożsamości i podpisem elektronicznym, który pozwala na załatwianie spraw urzędowych w elektronicznych serwisach urzędów, m.in. ePUAP-ie, PUE ZUS, CEIDG itd. Dzięki niemu klienci mają dostęp do usług administracji publicznej online przez 24 godziny na dobę. Do jego założenia nie jest konieczna wizyta w urzędzie, tożsamość klienta potwierdza bank. Klienci logują się do Profilu za pomocą tych samych danych co do Millenetu, a dyspozycje na stronach e-urzędów autoryzują poprzez zalogowanie do banku oraz wpisanie H@sła SMS.

Proces zakładania profilu jest bardzo prosty

Klient loguje się do serwisu bankowości internetowej Millenet i z menu MilleUrząd wybiera Profil Zaufany. Następnie wyraża stosowne zgody i sprawdza poprawność zawartych w formularzu danych (imię, nazwisko, PESEL). Jedyne informacje, jakie musi sam wprowadzić do systemu, to numer telefonu i adres e-mail. Na koniec zatwierdza założenie profilu Hasłem SMS. Po zatwierdzeniu Profil Zaufany jest aktywny i klient może logować się do e-urzędów.

Czytaj także: W Banku Millennium kody doładowań do gier, multimediów oraz aplikacji >>>

Profil Zaufany jest ważny 3 lata. Każda osoba może posiadać wyłącznie jeden aktywny Profil Zaufany, co w praktyce oznacza, że można go powiązać z serwisem bankowości internetowej tylko jednego banku.

Źródło: Bank Millennium
Udostępnij artykuł: