W Banku Pekao rusza kolejna edycja staży

Z rynku

Wystartowała rekrutacja do jednego z programów płatnych staży zawodowych w Banku Pekao – Corporate Banking Champions. To unikalna okazja, by poznać od wewnątrz tajniki pracy w bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej oraz zaplanować karierę zawodową.

Szyld Banku Pekao
Fot. stock.adobe.com/Bruno Coelho

Wystartowała rekrutacja do jednego z programów płatnych staży zawodowych w Banku Pekao – Corporate Banking Champions. To unikalna okazja, by poznać od wewnątrz tajniki pracy w bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej oraz zaplanować karierę zawodową.

Bank Pekao S.A. rozpoczął rekrutację do czteromiesięcznego projektu stażowego Corporate Banking Champions 2022. Program jest skierowany do studentów 4 i 5 roku studiów oraz absolwentów. Będzie realizowany od maja tego roku w formie hybrydowej. W ramach programu Bank Pekao planuje zatrudnienie na umowę o pracę 15 stażystów w różnych sekcjach bankowych, w tym m.in. w bankowości inwestycyjnej i finansowaniu nieruchomości, bankowości transakcyjnej, instytucjach finansowych i powiernictwa, strategii i rozwoju bankowości korporacyjnej, rynków finansowych oraz w biurze strategicznych klientów korporacyjnych. Stażyści będą zaangażowani w konkretne projekty w ramach wymienionych obszarów bankowych, co pozwoli wykorzystać ich wiedzę akademicką w praktyce oraz rozwinąć umiejętności zawodowe.

Program daje unikalną szansę zdobycia doświadczenia zawodowego w wiodącym banku korporacyjnym przy projektach obsługujących ponad sześć tysięcy dużych firm, samorządów i instytucji finansowych – w tym również dotyczących kluczowych podmiotów naszej gospodarki.

Program IT Champions

To jednak nie jedyna szansa, by stawić pierwsze kroki zawodowe i zyskać cenne  doświadczanie w Banku Pekao S.A., ponieważ za chwilę rusza program IT Champions z ofertą staży w obszarze technologii (IT i bezpieczeństwa) oraz szeroki wachlarz ofert z wielu działów w ramach 2 miesięcznego programu praktyk letnich Akademia Żubra.

Programy skierowane są do studentów i absolwentów z renomowanych uczelni zarówno z Polski, jak i z zagranicy. W ramach których bank zapewnia ofertę płatnych praktyk i staży na umowę o pracę. Programy oprócz wiedzy merytorycznej z danego obszaru, zaoferują także wsparcie doświadczonego pracownika lub kierownika jednostki – mentora. Będzie to doskonała okazja do poznania praktycznej strony biznesu przy wsparciu eksperta w danej dziedzinie. 

Nasze programy stażowe to nie tylko szansa na zdobycie cennego doświadczenia zawodowego w jednym z największych banków w Polsce i czerpania wiedzy bezpośrednio od wybitnych ekspertów na rynku.

– To także możliwość udziału w innowacyjnych projektach realizowanych w wyjątkowym okresie, związanym z transformacją naszej organizacji. Zachęcamy studentów i absolwentów, zainteresowanych światem wielkich finansów, do przeżycia wyjątkowej przygody i wniesienia realnego wkładu w rozwój Banku Pekao – mówi Bartosz Żukowski, Dyrektor Biura Projektów HR i Modelowania Organizacji w Banku Pekao S.A.

Czytaj także: W Banku Pekao do 2000 zł premii dla mikrofirm i zwolnienie z opłat przez dwa lata >>>

- Wszystkie programy praktyk i staży w Pekao S.A. dają najlepszym stażystom szansę na znalezienie zatrudnienia w strategicznych obszarach biznesowych banku i stanowić realne wzmocnienie zespołów Banku Pekao – dodaje Emilia Kracińska, ekspert w Zespole Rekrutacji i Pozyskiwania Talentów w Banku Pekao S.A.

Bank Pekao S.A. od lat organizuje programy stażowe dla utalentowanych studentów i absolwentów, którzy chcą stawiać pierwsze zawodowe kroki w sektorze bankowym. To unikalna okazja do poznania funkcjonowania jednej z największych instytucji finansowych Europy Środkowo-Wschodniej, obsługującej ponad 6 tysięcy dużych firm, samorządów i instytucji finansowych – kluczowych podmiotów polskiej gospodarki. To także możliwość uczestniczenia w wieloaspektowych projektach bankowych. Bank Pekao z sukcesem przeprowadza bowiem największe transakcje fuzji i przejęć na rynku, jest liderem na rynku finansowania handlu i pomaga polskim firmom w zagranicznej ekspansji. Co istotne, Bank Pekao realizuje wdrożoną strategię ESG, co dla praktykantów oznacza udział w zrównoważonych projektach i tym samym w zielonej transformacji gospodarki.

Źródło: Bank Pekao SA
Udostępnij artykuł: