W czerwcu X. Europejski Kongres Finansowy 2020 odbędzie się online

Gospodarka / Wydarzenia

Ze względu na sytuację epidemiologiczną związaną z rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19, Europejski Kongres Finansowy zdecydował o zmianie formy czerwcowego spotkania i przeprowadzeniu go online.

EKF
Źródło: EKF

Ze względu na sytuację epidemiologiczną związaną z rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19, Europejski Kongres Finansowy zdecydował o zmianie formy czerwcowego spotkania i przeprowadzeniu go online.

Potencjał ekspercki #EKF będzie też wykorzystany również do konstruktywnego komentowania polityki gospodarczej rządu, decyzji NBP i innych uczestników sieci bezpieczeństwa finansowego #Gospodarka #Koronawirus @EFCongress

Nowa koncepcja tegorocznego Europejskiego Kongresu Finansowego, którego tematem wiodącym będą „Odpowiedzialne finanse w obliczu kryzysu” zakłada, że Europejski Kongres Finansowy 2020 będzie projektem realizowanym w dwóch odsłonach, tj. zarówno w formule online, jak i stacjonarnej.

W czerwcu i w październiku

Termin Wirtualnego X. EKF pozostaje taki, jak planowany termin spotkania w Sopocie, tj. 15 ‒ 17 czerwca.

Natomiast jubileuszowe dziesiąte spotkanie Europejskiego Kongresu Finansowego w Sopocie przeniesione zostaje na jesień, na 12 ‒ 14 października br.

Bądź na bieżąco - zapisz się na nasz newsletter >>>

Jednocześnie organizatorzy informują o podjęciu przez EKF nowych inicjatyw w odpowiedzi na potrzebę analizy, dyskusji i szukania najlepszych rozwiązań wobec nadchodzących trudnych wyzwań dla stabilności sektora finansowego i całej gospodarki.

Nowe działania merytoryczne

Korzystając z potencjału wiedzy i doświadczeń ekspertów współpracujących z Europejskim Kongresem Finansowym organizatorzy chcą zintensyfikować merytoryczną obecność EKF w krajowej i międzynarodowej debacie o roli instytucji finansowych w niwelowaniu skutków kryzysu oraz w wychodzeniu z niego.

Tylko w ostatnich latach ponad pięciuset wybitnych ekspertów z instytucji finansowych działających na polskim rynku, firm z sektorów IT, Fintech i e-commerce, kancelarii prawnych, firm konsultingowych, instytucji regulacyjnych oraz środowiska naukowego uczestniczyło w kilkudziesięciu ekspertyzach grupowych prowadzonych przez Europejski Kongres Finansowy.

Zobacz więcej najnowszych wiadomości o wpływie koronawirusa na gospodarkę >>>

Pierwszą nową inicjatywą EKF online jest rozpoczęty już w marcu cykl cotygodniowych, realizowanych z udziałem widzów i transmitowanych live rozmów z ekspertami pt. „Kwadrans z EKF”.

W najbliższym czasie odbędą się na debaty Wirtualnego Forum EKF oraz Webinaria EKF, w tym realizowane w ramach Klubu Odpowiedzialnych Finansów przy EKF internetowe spotkania oraz prezentacje raportów.

Gospodarka w czasie i po pandemii

Potencjał ekspercki EKF będzie też wykorzystany do konstruktywnego komentowania polityki gospodarczej rządu, decyzji NBP i innych uczestników sieci bezpieczeństwa finansowego.

Będzie to dotyczyło głównie proponowanych metod i środków ograniczania rozmiarów kryzysu gospodarczego, a następnie sposobów restrukturyzacji finansowej przedsiębiorstw i banków oraz ożywiania koniunktury gospodarczej.

W ramach „Kwadransa z EKF” i debat EKF online oraz webinariów będą prezentowane wyniki badań dotyczących najistotniejszych zagadnień związanych z odbudową gospodarki po kryzysie w opinii ekspertów EKF.

Wyniki tych badań będą komentowane i poddane anonimowemu głosowaniu wśród ekspertów, specjalistów z danego obszaru.

Hasłem przewodnim wszystkich tegorocznych przedsięwzięć Europejskiego Kongresu Finansowego będą „Odpowiedzialne finanse w obliczu kryzysu”.

Udostępnij artykuł: