W Gdyni powstaje kameralny projekt mieszkaniowy Polnordu

Finanse i gospodarka

W prestiżowej lokalizacji Gdyni, tuż u granic Sopotu, powstanie drugi etap inwestycji Polnordu - Brama Sopocka. W projekcie jest budowa kolejnych siedmiu kameralnych budynków apartamentowych.

W prestiżowej lokalizacji Gdyni, tuż u granic Sopotu, powstanie drugi etap inwestycji Polnordu - Brama Sopocka. W projekcie jest budowa kolejnych siedmiu kameralnych budynków apartamentowych.

Brama Sopocka to wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju osiedle  dwupiętrowych, kameralnych budynków w jednej z najciekawszych gdyńskich lokalizacji -  przy ulicy Sopockiej, w dzielnicy Mały Kack. Doskonałe położenie Bramy Sopockiej względem ulicy Wielkopolskiej zapewnia szybki dojazd do Sopotu, obwodnicy Trójmiasta i centrum Gdyni, a powstająca w pobliżu linia Pomorskiej Kolei Metropolitalnej otworzy w przyszłym roku bezpośrednią drogę na piękne Kaszuby.

Polnord, czołowy polski deweloper na rynku mieszkaniowym, rozpoczął projekt Brama Sopocka w ubiegłym roku. Obecnie rozpoczyna już drugi etap, w którym wybuduje ekskluzywne 42 apartamenty. Co ważne, drugi etap inwestycji będzie posiadał tak pożądane przez część klientów garaże podziemne.

- Dostrzegamy wśród klientów rosnące zainteresowanie ciekawymi i unikalnymi projektami. Każdy marzy, aby mieszkać w projekcie wyjątkowym. Do tych osób skierowana jest nasza inwestycja w Gdyni. Warta podkreślenia jest nie tylko doskonała infrastruktura miejska i komunikacyjna Bramy Sopockiej, ale przede wszystkim wyjątkowa kameralnośc 6 lokalowych willi apartamentowych, które mają pozwolić mieszkańcom poczuć kameralną atmosferę i charakter tego miejsca - mówi Tomasz Sznajder, wiceprezes Polnord SA.

Wszystkie apartamenty będą miały przestronne, słoneczne balkony, na najwyższych piętrach - tarasy, a na parterach - ogródki.  Mieszkania zostaną wygodnie połączone z garażami podziemnymi. Polnord zadbał o dobór wysokiej jakości materiałów wykończeniowych w budynku i mieszkaniach oraz o estetykę  przestrzeni wspólnej.

W pierwszym etapie inwestycji Brama Sopocka powstaje 9 budynków mieszczących 54 apartamenty. Zakończenie tego etapu  jest planowane w drugiej połowie 2015 roku. Do mieszkań powstających w drugim etapie mieszkańcy będą mogli wprowadzić się w 2016 roku.

Projekt Brama Sopocka cechuje wysoka dbałość o wygodę mieszkańców. Odległości między budynkami pozawalają zachować prywatność, a z okien apartamentów roztacza się widok na panoramę Gdyni. Z jednej strony budynki apartamentowe przylegają do Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, z drugiej - do opadających łagodnie niezabudowanych wzgórz Jaru Kościerskiego.

Kryty basen, stadnina koni, kościół, szkoły oraz sklepy spożywcze zlokalizowane są w pobliżu Bramy Sopockiej. Wkrótce też, w niewielkiej odległości od inwestycji Polnordu, powstanie nowoczesny dworzec szybkiej kolei miejskiej.

Źródło: Polnord

Udostępnij artykuł: