W którym banku najlepiej lokować i inwestować pieniądze?

Polecamy

Jak wynika z najnowszego rankingu porównywarki finansowej Comperia.pl, na miano najlepszego Banku dla Lokat i Inwestycji po I połowie 2013 r. zasługuje Deutsche Bank, przede wszystkim za sprawą korzystnego oprocentowania oraz szerokiej oferty oszczędnościowo-inwestycyjnej. Drugie miejsce na podium zajął Bank Millennium.

Jak wynika z najnowszego rankingu porównywarki finansowej Comperia.pl, na miano najlepszego Banku dla Lokat i Inwestycji po I połowie 2013 r. zasługuje Deutsche Bank, przede wszystkim za sprawą korzystnego oprocentowania oraz szerokiej oferty oszczędnościowo-inwestycyjnej. Drugie miejsce na podium zajął Bank Millennium.

- W naszym zestawieniu kluczowe elementy, które pozwoliły wyłonić zwycięzców, to z jednej strony oprocentowanie depozytów, ale z drugiej strony, równie ważna była dla nas szerokość oferty oraz gama możliwości lokowania pieniędzy - mówi Mikołaj Fidziński, ekspert porównywarki internetowej Comperia.pl. - Dlatego stworzyliśmy ankietę z szeregiem pytań, m.in. czy w banku można założyć polisolokaty, gdzie za pozytywną odpowiedź bank otrzymywał 1 punkt. Dodatkowo, pytaliśmy o najkrótszy możliwy okres oszczędzania na lokacie, liczbę walut obcych, w których można ją założyć oraz o najniższą kwotę depozytu. Tutaj także można było otrzymać po 1 punkcie, ale przyznawano też punkty cząstkowe.

Ponadto porównywarka finansowa Comperia.pl sprawdziła poziom oprocentowania wybranych produktów oszczędnościowych w czerwcu 2013 r. Bank, który oferował najkorzystniejsze produkty otrzymywał 3 punkty, a pozostałe proporcjonalnie mniej, aż do 0. Łącznie można było zdobyć 23 punkty.

Deutsche Bank na podium

Najlepszym bankiem oszczędnościowo-inwestycyjnym po I półroczu 2013 r., z rezultatem 16,41 punktu, został Deutsche Bank. Tuż za nim znalazł się Bank Millennium, który uzyskał trochę ponad 16 punktów. Podium uzupełnił BNP Paribas, który tylko trochę prześcignął Getin Noble Bank.

Pełny ranking na Najlepszy Bank Dla Lokat i Inwestycji po I półroczu 2013 r. wygląda następująco:
130804.ranking.na.najlepszy.bank.dla.lokat.01.429x435

- Cztery banki, które znajdują się w czołówce, cechuje szeroka gama możliwości depozytowo-inwestycyjnych, elastyczność oferty oraz jej atrakcyjność - mówi Mikołaj Fidziński, ekspert porównywarki internetowej Comperia.pl. - Deutsche Bank, w części rankingu badającej mnogość rozwiązań oszczędnościowych, na 11 punktów, zdobył aż 9. Podobnie wysokim wynikiem może się pochwalić jeszcze tylko Alior Bank. Natomiast Bank Millennium w sekcji dotyczącej atrakcyjności oferty, czyli wysokości oprocentowania konta oszczędnościowego i lokat, zdobył najwięcej, bo prawie 7 na 9 punktów. Więcej uzyskały tylko FM Bank (7,50 pkt) i Meritum Bank (7,40 pkt).

Natomiast pod względem elastyczności oferty, czyli minimalnej długość lokaty, jej minimalnej kwoty oraz liczby walut obcych, w których można ją założyć, bezkonkurencyjnie zwycięża Deutsche Bank. Na 3 możliwe, zdobył aż 2,3 punktu.

- Mnogość możliwych rozwiązań oszczędnościowych i inwestycyjnych w ramach jednego banku czy grupy kapitałowej to ważny parametr - podsumowuje Mikołaj Fidziński, ekspert porównywarki internetowej Comperia.pl. - Niemniej warto pamiętać, że klient nie musi ograniczać się tylko do usług jednej instytucji. Czasem lokowanie pieniędzy w kilku placówkach, może być bardzo korzystne.

Źródło: Comperia.pl

Udostępnij artykuł: