W Nationale-Nederlanden ubezpieczysz mieszkanie czy dom przez internet

Z rynku

W czasie panującej pandemii koronawirusa i społecznej izolacji Nationale-Nederlanden umożliwia zakup ubezpieczenia domu i mieszkania przez internet. Produkt dostępny jest zarówno dla nieruchomości zamieszkiwanej przez klienta, jak i wynajmowanej osobom trzecim. Dzięki oddzielnym elementom do wyboru, firma umożliwia samodzielne skomponowanie zakresu ochrony, dopasowanego do indywidualnych potrzeb.

Logo Nationale-Nederlanden
Źródło: Nationale-Nederlanden

W czasie panującej pandemii koronawirusa i społecznej izolacji Nationale-Nederlanden umożliwia zakup ubezpieczenia domu i mieszkania przez internet. Produkt dostępny jest zarówno dla nieruchomości zamieszkiwanej przez klienta, jak i wynajmowanej osobom trzecim. Dzięki oddzielnym elementom do wyboru, firma umożliwia samodzielne skomponowanie zakresu ochrony, dopasowanego do indywidualnych potrzeb.

Do grupy ubezpieczeń @NN_Polska, które można zawierać zdalnie, dołącza ochrona nieruchomości #ubezpieczenia #NationaleNederlanden

– Obecna sytuacja znacząco wpłynęła na zwyczaje konsumenckie. W związku ze społeczną izolacją Polacy prawie wszystkie rzeczy organizują i kupują przez internet. Zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego rozwijamy naszą ofertę o kolejny produkt dostępny online. Tym razem do naszego portfolio ubezpieczeń, które można zawierać zdalnie, dołącza ochrona nieruchomości - mówi Iwona Debis, menedżer ds. produktów w Nationale-Nederlanden - Wprowadziliśmy produkt, który udowadnia, że ubezpieczenie sprzedawane w internecie może być z jednej strony proste, a z drugiej oferować szeroki wachlarz możliwości. Z dostępnych elementów klient może samodzielnie skomponować zakres ochrony dopasowany do swoich oczekiwań – dodaje.

>> (otwiera się na nowej zakładce)">Czytaj także: Ubezpieczyciele pracują zdalnie >>>

Do tej pory klienci mogli za pośrednictwem internetu kupić ubezpieczenie NNW dla dziecka oraz ubezpieczenie turystyczne. Niedawno firma wprowadziła również proces umożliwiający całkowicie zdalny zakup ubezpieczenia na życie za pośrednictwem agenta.

Ubezpieczenie dostępne jest w dwóch wariantach

Pierwszy to „Dom/mieszkanie, w którym mieszkam”, przygotowany z myślą o osobach, które potrzebują polisy dla domu swojego lub swoich bliskich (np. rodziców lub dzieci). Druga opcja to „Dom/mieszkanie na wynajem” dla tych, którzy chcą objąć ochroną lokum wynajmowane osobom trzecim.

W obu przypadkach klient sam decyduje od jakich zdarzeń chce się ubezpieczyć. Podstawowa ochrona to ubezpieczenie od ognia i 18 innych, najczęściej występujących zdarzeń losowych, m.in. powodzi, przepięcia, zalania, uderzenia pioruna. Można nią objąć – w zależności od potrzeb:

  • nieruchomość, czyli sam dom/mieszkanie i elementy, z których są one skonstruowane, np. fundamenty, ściany, dach, drzwi, okna, taras, podjazd, ogrodzenie wraz z bramą i garażem, instalacja gazowa, elektryczna i wodno-kanalizacyjna.
  • stałe elementy – czyli to, co znajduje się w środku nieruchomości lub na tarasie i w ogrodzie, ale jest jednocześnie integralnie z nimi związane, np. meble i sprzęt AGD w zabudowie, elementy szklane (płyty grzewcze, parapety, lustra, akwaria), oczko wodne, murowany grill, studnia. Do tej grupy zaliczają się również elementy na zewnątrz, np. rynny, kolektory słoneczne czy zabudowa tarasu.
  • ruchomości, a więc to, co znajduje się w środku, czyli meble, niezabudowany sprzęt AGD, sprzęt elektroniczny, gotówka, ubrania. Są to także rzeczy znajdujące się w garażu, piwnicy, na balkonie, tarasie czy w ogrodzie, a nawet rzeczy służbowe lub przedmioty należące do gości.

>> (otwiera się na nowej zakładce)">Czytaj także: Koronawirus: zdalna sprzedaż polis na życie >>>

W ramach ubezpieczenia od ognia i innych zdarzeń Nationale-Nederlanden oferuje pomoc assistance, która obejmuje całodobowe wsparcie w związku ze skutkami szkody, np. w postaci mieszkania zastępczego, transportu mienia lub zorganizowania pomoc elektryka czy hydraulika. Dodatkowo, zakres ochrony swojej nieruchomości można rozszerzyć o ubezpieczenie od kradzieży, OC w życiu prywatnym oraz pakiet „Rzeczy poza domem”.

Co ważne, ubezpieczenie od kradzieży działa nie tylko w przypadku włamania lub rabunku, ale także aktów wandalizmu (np. zniszczenie elewacji graffiti), czy oszustwa (np. wyłudzenie pieniędzy od osoby starszej lub niepełnosprawnej).

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC) w życiu prywatnym przyda się w przypadku szkód wyrządzonych w domu innym osobom przez członków rodziny, jak i przez najemcę (np. gdy zostanie zalane mieszkanie  sąsiada), nianię (jeśli nie upilnuje dziecka, które zrzuci doniczkę na przejeżdżający samochód), czy gości. Dodatkowo może być pomocne w sytuacjach, do których dochodzi poza domem, np. gdy pies przestraszy rowerzystę i ten upadnie, uszkadzając rower lub gdy dziecko zbije lampę w hotelowym pokoju.

Osoby potrzebujące maksymalnego poczucia bezpieczeństwa mogą uzupełnić zakres ochrony o pakiet „Rzeczy poza domem”, który ubezpiecza na wypadek kradzieży i rabunku takie przedmioty, jak np. portfel, telefon komórkowy, aparat fotograficzny, rower, instrument muzyczny czy hulajnogę.

Udostępnij artykuł: