W Paczkomatach InPost zapłacisz już za pomocą BLIK-a

Finanse osobiste

Klienci InPost mogą już płacić za pomocą BLIK-a w większości Paczkomatów, zwłaszcza w niepowstających, podał Polski Standard Płatności (PSP), operator systemu BLIK.

Fot. Pixabay

Klienci InPost mogą już płacić za pomocą BLIK-a w większości Paczkomatów, zwłaszcza w niepowstających, podał Polski Standard Płatności (PSP), operator systemu BLIK.

W #paczkomaty #InPost zapłacisz już za pomocą #BLIK @BLIKmobile #płatnościbezgotówkowe

"BLIK chce być liderem w płatnościach w segmencie e-commerce. Tylko w tym roku klienci zapłacili za zakupy w internecie BLIK-iem już ponad 40 mln razy. Dołączenie BLIK-a do metod płatności za dostawę do Paczkomatu jest naturalną kontynuacją naszej strategii, wedle której chcemy ułatwiać Polakom realizację mobilnych płatności bezgotówkowych podczas zakupów internetowych"- powiedziała wiceprezes PSB Monika Król, cytowana w komunikacie.Aby zapłacić BLIK-iem w Paczkomacie podczas zakupu w sklepie internetowym należy wybrać opcję "płatność za pobraniem w Paczkomacie". Następnie, kiedy klient otrzyma informację, że przesyłka czeka w wybranym miejscu, rozpoczyna proces jej odbioru tak, jak zawsze - od podania w panelu Paczkomatu swojego numeru telefonu, a następnie kodu otrzymanego SMS-em lub mailem - później przechodzi do panelu płatności. Wpisuje na nim kod BLIK wygenerowany w aplikacji bankowej na swoim smartfonie i potwierdza go numerem PIN w aplikacji. Po zakończeniu płatności skrytka otwiera się i można wyjąć z niej przesyłkę, podano w materiale.

Paczkomaty popularną formą dostaw zakupów w internecie

PSP przypomina, że według raportu zrealizowanego przez Gemius, "E-commerce w Polsce w 2017 roku", Paczkomaty InPost są drugą, po przesyłkach kurierskich, najbardziej popularną formą dostaw zakupów w internecie. Sieć Paczkomatów obejmuje obecnie ponad 4000 urządzeń w Polsce."InPost uzyskuje najlepsze wyniki na tle konkurencji pod względem badanych aspektów wizerunku marki. Internauci doceniają innowacyjność naszej sieci, wprowadzanie nowych rozwiązań, a także z atrakcyjność i elastyczność oferty oraz prostotę i wygodę korzystania z naszych usług. Zwracają też uwagę na atrakcyjną cenowo ofertę i dynamiczny rozwój sieci kurierskiej oraz Paczkomatów" - powiedział prezes InPostu Rafał Brzoska, cytowany w komunikacie.

BLIK stanowi ogólnokrajowy, powszechny standard płatności, który wykorzystuje najnowocześniejsze technologie informatyczne. Za rozwój systemu odpowiada spółka Polski Standard Płatności (PSP). Udziałowcami spółki PSP jest sześć polskich banków: Alior Bank, Bank Millennium, ING Bank Śląski, mBank, PKO Bank Polski, Santander Bank Polska. Z BLIKA mogą korzystać również klienci Getin Banku, BGŻ BNP Paribas, Raiffeisen Polbanku, Credit Agricole, Pekao SA, Inteligo, Orange Finanse i T-Mobile Usługi Finansowe.Grupa kapitałowa Integer.pl to druga co do wielkości w Polsce grupa pocztowa, do której należą największa prywatna poczta - InPost, niezależny operator finansowo-ubezpieczeniowy - Inpost Finanse oraz Paczkomaty InPost. Spółka była notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 do 2017 roku.

Źródło: ISBnews

Udostępnij artykuł: