W Raiffeisen Banku wymienisz waluty przez komórkę

Bankowość / Finanse i gospodarka

Klienci Raiffeisen Bank Polska mogą już zawierać transakcje walutowe przez urządzenia mobilne - platforma do wymiany walut R-Dealer została udostępniona w aplikacji Mobilny Bank.

Wymiana walut przez komórkę? Bezpiecznie, bardzo szybko i po atrakcyjnych kursach? Klienci Raiffeisen Bank Polska, korzystający z bankowości mobilnej, mogą kupować i sprzedawać waluty za pośrednictwem platformy walutowej R-Dealer, która jest już integralną częścią aplikacji Mobilny Bank. Wcześniej z R-Dealera można było korzystać przez Internet. Dotychczasowa liczba jego użytkowników przekracza 15 tysięcy.

„Możliwością wymiany walut przez komórkę będą na pewno zainteresowani właściciele małych firm. R-Dealera używa teraz ponad 6 tysięcy mikroprzedsiębiorców. To osoby często zaabsorbowane kwestiami administracyjnymi, co odrywa je od prowadzenia biznesu. Teraz w każdej chwili, np. załatwiając urzędowe sprawy, mogą zalogować się do aplikacji Mobilny Bank w swoim telefonie komórkowym i w serwisie R-Dealer sprawdzić kursy, by potem błyskawicznie dokonać transakcji. Z pewnością wielu użytkowników znajdzie się również wielu pośród klientów indywidualnych, jak i pracowników bądź właścicieli większych przedsiębiorstw. Nasza propozycja to również doskonała alternatywa dla oferty instytucji niebankowych umożliwiających wymianę walut” – mówi Konrad Kopciuch, dyrektor Departamentu Rynków Finansowych w Raiffeisen Bank Polska.

R-Dealer Mobilny oferuje praktycznie ten sam zakres funkcjonalności co wersja internetowa platformy, oprócz możliwości składania zleceń warunkowych i zawierania transakcji forward. Na ekranie telefonu można obserwować zmieniające się na bieżąco notowania trzech par walutowych wybranych spośród 11 dostępnych, w tym oczywiście najpopularniejszych EUR/PLN, USD/PLN, GBP/PLN, CHF/PLN. Zawarcie transakcji, gdy klient uzna kurs za odpowiedni, następuje błyskawicznie. Użytkownik może także obserwować wykresy kursów oraz przeglądać serwis informacji ekonomicznych.

R-Dealer w wersji mobilnej jest na razie dostępny w telefonach komórkowych z systemami operacyjnymi iOS (urządzenia firmy Apple), Symbian oraz Windows Mobile. W ciągu kilku tygodni możliwość zawierania transakcji walutowych przez komórkę uzyskają posiadacze telefonów z platformą Android.

R-Dealer to bardzo popularne narzędzie wśród klientów Raiffeisen Bank Polska, spłacających hipoteczne kredyty walutowe, gdyż umożliwia im kupowanie franków bądź euro po bardzo atrakcyjnych cenach. W dodatku od stycznia bank nie pobiera opłaty za pierwszy przelew w miesiącu we frankach czy euro wykonywany do innego banku na terenie kraju. Obniża to koszty spłaty rat tym osobom, które posiadają kredyty walutowe w innych bankach.

Źródło: Raiffeisen Bank Polska

Udostępnij artykuł: