W środę 9 kwietnia br. w Zespole Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Tymbarku odbył się IX Finał Konkursu „Pomysł na Biznes w Powiecie Limanowskim”.

Bankowość

Bank Spółdzielczy w Limanowej ufundował nagrodę dla laureata III miejsca, którą podczas IX Finał Konkursu "Pomysł na Biznes w Powiecie Limanowskim" wręczyła Lidia Bugajska - przedstawiciel Banku.

Bank Spółdzielczy w Limanowej ufundował nagrodę dla laureata III miejsca, którą podczas IX Finał Konkursu "Pomysł na Biznes w Powiecie Limanowskim" wręczyła Lidia Bugajska - przedstawiciel Banku.

Organizowanie tegorocznej edycji przypadło w udziale tej szkole, która w poprzedniej edycji konkursu uzyskała Nagrodę Specjalną Starosty Powiatu Limanowskiego za wysoki poziom merytoryczny prac.

W konkursie brało udział 8 szkół ponadgimnazjalnych, które złożyły łącznie 47 prac, z których wyłoniono najlepsze pomysły na działalność gospodarczą.

Celem konkursu jest promowanie wśród młodzieży postaw przedsiębiorczych, aby poprzez zdobytą wiedzę mogli realizować swoje plany biznesowe w przyszłości.

Komisja konkursowa przyznała trzy nagrody i wyróżniła trzy prace.

I miejsce zostało przyznane dla pomysłu na Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe "Peletix" Mateusza Guzika i Marcina Wątroby z Zespołu Szkół Nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej. II miejsce za pomysł "Nowoczesne usługi sprzątające" otrzymała Maria Juźkiewicz z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Limanowej, natomiast III miejsce za pomysł na "HAPPY WEDDING" zdobyła Jolanta Jańczy z Zespołu Szkół Nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej.

Najlepsze prace konkursowe zostały zaprezentowane publiczności zebranej na gali konkursu i nagrodzone brawami za innowacyjność, odwagę i sposób prezentacji.

Jolanta Dunikowska-Wszołek Dyrektor Zespołu Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Tymbarku pogratulowała zwycięzcom udanych pomysłów i podziękowała wszystkim za przybycie.

Uroczystość, swoją obecnością zaszczycili przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Limanowej, Małopolskiego Kuratora Oświaty, Regionalnego Stowarzyszenia Przedsiębiorców, Fundacji na Rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa z Nowego Sącza, Fundacji Rozwoju Regionalnego Rabka oraz dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu limanowskiego.

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy pomysłów i życzymy wygranej w kolejnej edycji konkursu!

Udostępnij artykuł: