W urzędzie skarbowym zapłacisz kartą i BLIKIEM

Finanse osobiste

Monetia, właściciel jednej z największych sieci placówek obsługujących transakcje gotówkowe, udostępnił możliwość płacenia kartą oraz BLIKIEM we wszystkich 163 prowadzonych przez siebie punktach kasowych w urzędach skarbowych.

Fot. Pixabay.com

Monetia, właściciel jednej z największych sieci placówek obsługujących transakcje gotówkowe, udostępnił możliwość płacenia kartą oraz BLIKIEM we wszystkich 163 prowadzonych przez siebie punktach kasowych w urzędach skarbowych.

W 163 punktach kasowych w urzędach skarbowych można już uiszczać należności za pomocą karty debetowej, kredytowej lub aplikacji #BLIK #Monetia #US

Od nowego roku w każdym ze 163 obsługiwanych przez Monetię punktów kasowych w urzędach skarbowych można już bez dodatkowych opłat uiszczać należności za pomocą karty debetowej bądź kredytowej, lub korzystając z aplikacji BLIK. Terminale POS zastąpią stare maszyny umożliwiające jedynie realizację usług typu cash advance, czyli wypłatę gotówki z rachunku bankowego, która często obarczona jest prowizją.Rozliczeniami transakcji realizowanych za pośrednictwem terminali POS w punktach kasowych Monetii będzie zajmować się spółka eCard – agent rozliczeniowy podlegający nadzorowi prezesa NBP.

Promowanie obrotu bezgotówkowego

– Decyzja o udostępnieniu osobom odwiedzającym urzędy skarbowe możliwości płatności kartami oraz BLIKIEM była przede wszystkim podyktowana potrzebą dostosowania świadczonych przez nas usług do polityki US dotyczącej promowania obrotu bezgotówkowego. Teraz osoby płacące np. podatek nie będą musiały mieć ze sobą czasami znacznej gotówki, wystarczy karta lub komórka – mówi Piotr Zięba, wiceprezes zarządu Monetii. – Zależy nam, aby coraz więcej urzędów decydowało się na współpracę z Monetią, dlatego właśnie staramy się jak najlepiej adaptować nasze usługi do wytycznych stawianych przez sektor publiczny. Jak do tej pory udaje nam się to – urzędy coraz przychylniej patrzą na outsourcing, a my wygrywamy kolejne przetargi – dodaje.

Punkty w 163 urzędach skarbowych

W ubiegłym roku Monetia wygrała postępowania przetargowe na obsługę kolejnych urzędów skarbowych między innymi w Warszawie, Łodzi, Katowicach, Bydgoszczy, Kielcach, Lublinie, Opolu oraz Szczecinie. Tym samym Monetia o blisko 43% zwiększyła liczbę obsługiwanych US w porównaniu do roku ubiegłego. Od stycznia spółka prowadzi swoje punkty już w 163 urzędach skarbowych, co oznacza 40% udziału w rynku outsourcingu transakcyjnego w sektorze publicznym.Monetia jest krajową instytucją płatniczą, działającą na podstawie licencji KNF. Jako firma transakcyjna wyspecjalizowała się w świadczeniu obsługi takich instytucji jak urzędy skarbowe, jednostki samorządu terytorialnego, sądy oraz banki. Spółka zarządza siecią blisko 800  oddziałów w całej Polsce, a w ciągu roku obsługuje ponad 16 mln transakcji na łączną wartość ponad 4 mld zł.

Źródło: Informacja prasowa Monetii

Udostępnij artykuł: