Wakacje kredytowe: konsumenci złożyli ponad 800 tys. wniosków o odroczenie spłaty rat. Dane ZBP

Finanse osobiste / Kredyty / Nieruchomości / Z rynku

Do końca kwietnia klienci indywidualni złożyli ponad 800 tys. wniosków o odroczenie płatności rat kredytowych – poinformował w środę Związek Banków Polskich.

Kredyt i pieniądze
Fot. stock.adobe.com/anix

Do końca kwietnia klienci indywidualni złożyli ponad 800 tys. wniosków o odroczenie płatności rat kredytowych – poinformował w środę Związek Banków Polskich.

#ZBP: do 30 kwietnia 2020 roku łączna liczba wniosków od konsumentów o odroczenia rat kredytowych przekroczyła nieznacznie 800 tys., z czego 675 tys. (ok. 85 proc.) zostało rozpatrzonych pozytywnie #WakacjeKredytowe #kredyty #banki

Z danych ZBP wynika, że do 30 kwietnia 2020 roku łączna liczba wniosków od konsumentów o odroczenia rat kredytowych przekroczyła nieznacznie 800 tys., z czego 675 tys. (ok. 85 proc.) zostało rozpatrzonych pozytywnie. Zaznaczono, że w ciągu ostatnich dwóch tygodni kwietnia do banków wpłynęło ok. 180 tys. nowych wniosków.

Czytaj także: ZBP informuje, jak przebiega proces udzielania wakacji kredytowych >>>

Przedsiębiorcy złożyli w bankach prawie 112 tys. wniosków

Przedsiębiorcy złożyli w bankach prawie 112 tys. wniosków, z czego nieco ponad 30 tys. w ostatnich dwóch tygodniach kwietnia. Zaznaczono, że ok. 97 tys., czyli ok. 87 proc. wniosków od firm rozpatrzono pozytywnie.

Czytaj także: Wakacje kredytowe nie wpłyną negatywnie na historię klienta w BIK >>>>

Nieznacznie wzrosła liczba skarg

Ze statystyk wynika, że nieznacznie wzrosła liczba skarg składanych przez klientów. Na koniec kwietnia było to ok. 7,8 tys. Zaznaczono, że jest to "liczba znikoma w stosunku do ogólnej liczby wniosków".

Jak wyjaśnia cytowany w komunikacie prezes ZBP Krzysztof Pietraszkiewicz, "skargi dotyczyły głównie opóźnień w procedowaniu wniosków, niezrozumienia oferty danego banku, kłopotów w i szybkiej właściwej komunikacji z klientem, ale także sytuacji, gdy umowa została już wypowiedziana lub kredyt był w postępowaniu egzekucyjnym lub w windykacji". Dodał, że część reklamacji dotyczyła wniosków o umorzenie kredytu.

Źródło: PAP BIZNES
Udostępnij artykuł: