Wakacje od rachunków – to możliwe przez cały rok

Finanse i gospodarka

Obowiązki to coś, czego nie lubimy w czasie wakacji, a płacenie rachunków to w dodatku nieprzyjemna powinność. Planując urlop warto zadbać o to, aby przelewy wyszły mimo wszystko na czas, jak to zrobić eksperci bm.pl wskazują kilka sposobów.

Jak pokazują wyniki badań, niemal co czwartemu z nas zdarzyło się zapomnieć o zapłaceniu rachunków w terminie. Nie da się ukryć, że łatwiej o tym zapomnieć w czasie urlopu – po pierwsze zwykle wtedy nie mamy pod ręką faktur, po drugie wolimy nie tracić czasu na robienie przelewów.

– Warto ułatwiać sobie życie i ograniczać do minimum czynności, których nie lubimy. Jak się okazuje istnieje kilka trików, które pozwolą płacić terminowo, nie marnując przy tym czasu na urlopie  – podkreśla Anna Maraś, ekspert bm.pl.

Nie uciekaj przed techniką
Po pierwsze warto zadbać o to, aby wszystkie rachunki otrzymywać drogą elektroniczną. W ten sposób unikniemy problemu odbierania faktur w przypadku dłuższych wyjazdów – dostęp do maila jest znacznie prostszy, niż dostęp do skrzynki pocztowej.

Po drugie – technika może nam pomóc w zapamiętywaniu terminów płatności – przypomnienie w telefonie lub kalendarzu nie pozwoli na opóźnienia. Co ważne, coraz częściej firmy nagradzają terminowe regulowanie rachunków – solidni klienci mogą liczyć na preferencyjne oferty.

Po trzecie – skorzystaj z robota finansowego, który sam sprawdzi rachunki i ich wysokość i zrobi przelewy. Robot finansowy, taki jak na przykład bm.pl, może wysłać użytkownikowi powiadomienie o zbliżającej się płatności, którą będzie on mógł zrealizować ze swojego konta jednym kliknięciem. W najwygodniejszym, w pełni automatycznym wariancie, bm.pl wyśle jedynie informację o wysokości przelewu, dając możliwość zatrzymania go.

Andrzej Jędrzejczak

Udostępnij artykuł: