Warszawa członkiem międzynarodowej sieci innowacyjnych miast

Technologie i innowacje

Panorama Warszawy
Fot. Pixabay.com

Warszawa wstąpiła do międzynarodowej sieci innowacyjnych miast Start Alliance, podała Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH). Dzięki partnerstwu, technologiczne firmy ze stolicy otrzymają wsparcie partnerów w planowaniu ekspansji zagranicznej oraz gromadzeniu kapitału.

Technologiczne #firmy ze stolicy otrzymają wsparcie partnerów w planowaniu ekspansji zagranicznej oraz gromadzeniu kapitału #Warszawa #innowacje #StartAlliance #PAIH #PARP @PAIH_pl @parpgovpl

Punktem kontaktowym Start Alliance w Polsce jest PAIH. Instytucją, która wprowadziła Warszawę do Start Alliance był Berlin Partner – organizacja odpowiadająca za rozwój sieci. Stolicę reprezentują w sieci trzy instytucje które wspierają innowacyjność w Polsce: Polski Fundusz Rozwoju (PFR), Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH) oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP).

Możliwość zaistnienia na globalnej mapie miast

“Start Alliance jest dla Warszawy możliwością zaistnienia na globalnej mapie miast wysoce innowacyjnych. Zachęcam naszych przedsiębiorców, aby czerpali z zagranicznego potencjału, do którego mają teraz jeszcze bardziej ułatwiony dostęp” – powiedział prezes Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR) Paweł Borys, cytowany w komunikacie.

“Ścisła współpraca ze środowiskiem technologicznym z całego świata to dla stołecznych firm technologicznych wielka szansa na rozwój i zbudowanie międzynarodowej rozpoznawalności. Na udziale w inicjatywie Start Alliance skorzysta i sama Warszawa, budując wizerunek innowacyjnej stolicy kraju” – dodał wiceprezes PAIH Krzysztof Senger.

Oferta dla innowacyjnych firm z rejonu Warszawy

Oferta Start Alliance skierowana jest do innowacyjnych firm z rejonu Warszawy. Dołączenie stolicy Polski do sieci niesie ze sobą szereg korzyści dla przedsiębiorców. Dzięki współpracy nawiążą kontakt z zagranicznymi start-upami z miast partnerskich oraz potencjalnymi inwestorami. Wezmą też udział w wydarzeniach branżowych i będą mogły korzystać z bezpłatnej przestrzeni co-workingowej i doradztwa z zakresu podatków, prawa, kwestii kadrowych i migracyjnych w wybranych miastach partnerskich.

Start Alliance to inicjatywa miasta Berlina oraz organizacji Berlin Partner. Jej celem jest sieciowanie najbardziej innowacyjnych miast na świecie oraz tworzenie platformy do przepływu innowacyjnych firm. W ramach Start Alliance oferowane są wydarzenia dla przedsiębiorstw, które mają za sobą fazę prototypowania i posiadają gotowy produkt na rodzimym rynku. Start Alliance zrzesza miasta takie jak: Londyn, Paryż, Berlin, Wiedeń, Szanghaj, Nowy Jork i Tel Awiw.

Źródło: ISBnews

Udostępnij artykuł: