Warta już w Grupie Talanx

Finanse i gospodarka

Transakcja przejęcia Warty przez Talanx została sfinalizowana 1 lipca. Umowa podpisana między Talanx a KBC zamyka porozumienie o sprzedaży Warty zawarte 20 stycznia tego roku.

„Wierzymy, że Polska ze względu na przewidywane obiecujące perspektywy wzrostu jest bardzo atrakcyjnym rynkiem” – mówi Torsten Leue, członek zarządu Talanx i prezes Talanx International. Zwraca też uwagę na stabilną sytuację w Polsce na tle Europy w czasie kryzysu na rynkach finansowych.Jedną z pierwszych strategicznych decyzji podjętych przez władze Talanx jest utrzymanie w ubezpieczeniach majątkowych dwóch odrębnych marek: Warty i HDI, z uwzględnieniem ich specyfiki. Odrębne będą też sieci sprzedaży posiadane obecnie przez spółki.

„Utrzymanie dwóch marek w ramach jednej grupy kapitałowej nie jest żadnym eksperymentem rynkowym, istnieje bowiem wiele przykładów spółek, które przyjęły taki model biznesowy i odnoszą sukcesy. Tego też spodziewamy się w naszym przypadku” – komentuje Jarosław Parkot, prezes Warty i Warty Życie. Wraz z zakończeniem transakcji przejęcia Warty i Europy, Talanx stanie się drugą co do wielkości grupą ubezpieczeniową w Polsce (zgodnie ze statystykami za 2010 r. opublikowanymi przez Komisję Nadzoru Finansowego).

Źródło: PIU

Udostępnij artykuł: