Wartość aktywów PKO TFI wyniosła 35,1 mld zł na koniec września

Z rynku

Wartość aktywów PKO Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych (TFI) wyniosła 35,1 mld zł na koniec września. Sprzedaż III kwartału 2018 r. wyniosła ponad 1 350 mln zł netto. Od początku roku do produktów inwestycyjnych zarządzanych przez PKO TFI wpłynęło 5 050 mld zł.

Logo PKO TFI
Fot. Materiały prasowe PKO TFI

Wartość aktywów PKO Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych (TFI) wyniosła 35,1 mld zł na koniec września. Sprzedaż III kwartału 2018 r. wyniosła ponad 1 350 mln zł netto. Od początku roku do produktów inwestycyjnych zarządzanych przez PKO TFI wpłynęło 5 050 mld zł.

Od początku roku do produktów inwestycyjnych zarządzanych przez #PKOTFI wpłynęło 5 050 mld zł #FunduszeInwestycyjne @PKOBP

"Warto zwrócić uwagę, że sprzedaż funduszy PKO TFI przez Internet rośnie wręcz lawinowo. Widać to bardzo wyraźnie w serwisach - zarówno samego banku, jak i PKO TFI. Dość powiedzieć, że tylko za pośrednictwem serwisu IPKO i to raptem do końca sierpnia klienci zainwestowali w jednostki naszych funduszy grubo ponad 800 mln zł netto" - powiedział prezes PKO TFI Piotr Żochowski, cytowany w komunikacie.Najwięcej środków klientów trafiło do funduszy gotówkowych i pieniężnych oraz dłużnych. Najlepszą sprzedażą od początku roku wyróżniają się PKO Skarbowy, PKO Płynnościowy - sfio, mFundusz Lokacyjny Plus oraz PKO Portfele Inwestycyjne - sfio, podano również.

"2 października br. opłaty w subfunduszach PKO Akcji Rynku Azji i Pacyfiku, PKO Akcji Rynku Amerykańskiego, PKO Akcji Rynku Japońskiego, PKO Akcji Rynków Wschodzących i PKO Akcji Rynku Europejskiego zostały obniżone do poziomu zaledwie 0,7%" - czytamy dalej.Oznacza to, że klienci inwestujący w te subfundusze zarządzane przez PKO TFI zapłacą mniej, a więc potencjalnie więcej zarobią. Decyzja PKO TFI o kilka lat wyprzedza planowany harmonogram administracyjnych obniżek opłat w funduszach inwestycyjnych, nad którym pracuje Ministerstwo Finansów.

W subfundusze można inwestować przez Internet i tradycyjnie

"Co ważne, w subfundusze te można inwestować zarówno przez Internet, jak i w tradycyjnych sieciach sprzedaży - w tym - w oddziałach PKO Banku Polskiego. Uznaliśmy, że wszyscy maja prawo do inwestowania po niskich opłatach. Zamiast więc tworzyć nowe fundusze czy ograniczać sztucznie dystrybucję, np. tylko do platform internetowych, przekształcamy w fundusze indeksowe dotychczas działające i dawno obecne w ofercie wybrane subfundusze wyodrębnione w ramach parasolowego funduszu otwartego. Tak więc już od dziś inwestorzy mogą nabywać polskie odpowiedniki ETF-ów zarówno w tradycyjnych sieciach sprzedaży - w tym w olbrzymiej sieci placówek PKO Banku Polskiego, jak i za pośrednictwem Internetu" - wyjaśnił Żochowski.

Obniżka opłat

Obniżka opłat we wspomnianych wcześniej wybranych subfunduszach PKO TFI to pierwszy etap zmian. Docelowo PKO TFI rozszerzy tę ofertę tak, iż powstanie cały parasol funduszy indeksowych, podsumowano.PKO Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. to jedno z największych towarzystw funduszy inwestycyjnych rynku kapitałowego w Polsce. Zarządza środkami powierzonymi przez blisko pół miliona inwestorów indywidualnych i korporacyjnych. Istnieje od 1997 roku.

Źródło: ISBnews

Udostępnij artykuł: