Wartość towarów rośnie z powodu napięć na Ukrainie

Komentarze ekspertów

Euro (EUR) rozpoczęło trading od poziomu o 40 pipsów niższego wobec dolara amerykańskiego (USD) podczas sesji w tym tygodniu i obecnie notowane jest około poziomu 1.3850.

Euro (EUR) rozpoczęło trading od poziomu o 40 pipsów niższego wobec dolara amerykańskiego (USD) podczas sesji w tym tygodniu i obecnie notowane jest około poziomu 1.3850.

Prezes ECB, Mario Draghi, oświadczył podczas spotkania w weekend, że umocnienie się euro oznacza dalsze środki stymulacyjne.

Dolar kanadyjski (CA) odbił się ze swojego trzymiesięcznego minimum na poziomie 1.0856 do poziomu 1.0991 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD) w ciągu ostatniego tygodnia.

Lonnie zakończył swój rajd i czeka na dzisiejszą publikację dotyczącą miesięcznej sprzedaży detalicznej w USA, która będzie miała miejsce o godz. 14:30.

Akcje

Akcje amerykańskiego straciły na wartości, kiedy USA 30 (DOW) spadł do poziomu 15858, a USA 500 (SPI) spadł do dwumiesięcznego minimum na poziomie 1802.

Towary

Pszenica (WHT) odbiła się z niskiego poziomu 656.20 do poziomu 674.14 dolarów amerykańskich za buszel. Wartość towarów rośnie z powodu napięć na Ukrainie, które pobudzają obawy, że dostawy mogą zostać ograniczone.

Para dnia i Opcje FX

Złoto (XAU) zyskało prawie 100 pipsów od otwarcia sesji azjatyckiej i wzrosło do poziomu 1328 dolarów amerykańskich za uncję. Szlachetny metal utrzymuje zwyżkowy trend dzięki spekulacjom, że Fed może przeprowadzić ograniczenie wolniej niż przypuszczano, a napięcia na Ukrainie mogą zwiększyć zainteresowanie inwestycjami w bezpieczne aktywa. 

Złoto może kontynuować swój zwyżkowy trend w najbliższym czasie i dlatego inwestorzy w opcje powinni tworzyć spread byka (Bull Call Spread) na XAUUSD. Bull Call Spread tworzy się poprzez zakup opcji at-the-money Call oraz sprzedaż opcji out-of-the-money Call.

Andrzej Kiedrowicz
Poland Branch Director
Easy Forex Trading Ltd

Udostępnij artykuł: