Western Union Business Solutions otworzył pierwsze biuro w Polsce

Finanse i gospodarka

Warszawa, 6 marca 2012 - Western Union Business Solutions, światowy lider w zakresie biznesowych płatności międzynarodowych i zarządzania ryzykiem walutowym, otworzył pierwsze biuro w Polsce. Konferencja, mająca miejsce na Stadionie Narodowym w Warszawie, rozpoczęła się minutą ciszy dla uczczenia ofiar katastrofy w Szczekocinach i przebiegała w stonowanej atmosferze.

Podczas spotkania w galerii Stadionu Narodowego zgromadzeni goście – głównie przedsiębiorcy reprezentujący polskie małe i średnie przedsiębiorstwa – mieli okazję spotkać się osobiście z przedstawicielami Western Union Business Solutions, poznać historię przedsiębiorstwa i porozmawiać o tym, jak minimalizując ryzyko kursowe i upraszczając procedurę dokonywania płatności zmniejszyć koszty funkcjonowania firmy.

Po raz pierwszy zaoferowaliśmy nasze usługi polskim klientom w 2004 roku jako Travelex Global Business Payments. Od tego czasu, obserwowaliśmy znaczny wzrost transakcji. W 2011 roku liczba i wartość płatności, które wykonaliśmy w imieniu polskich klientów zwiększyła się o 400% w porównaniu z rokiem 2005 – i to pomimo recesji.” – powiedział Raj Agrawal – Prezes Western Union Business Solutions. „Wzrost ten został w dużej mierze wypracowany przez małe i średnie przedsiębiorstwa generujące niemalże 50% PKB Polski. To 50% siódmej pod względem wielkości gospodarki w Europie, gospodarki która w przeciągu 20 lat sprostała ogromnym wyzwaniom, aby dojść do pozycji w której znajduje się obecnie. To naprawdę imponujący wyczyn.” – dodał.

Małe i średnie przedsiębiorstwa pomagają Polsce przejść przez niezwykle trudny dla Europy okres – zasługują one na najlepszą obsługę jaka tylko jest dostępna na rynku. Celem i zobowiązaniem Western Union Business Solutions jest pomóc przedsiębiorcom w dalszym pokonywaniu tych trudności poprzez wspólne opracowywanie innowacyjnych, szytych na miarę rozwiązań odpowiadających na potrzeby prowadzących firmy w zakresie płatności międzynarodowych – bez względu na to gdzie, kiedy i w jaki sposób się one pojawią.

120310.western.union.01.252x169Dywizja Western Union Business Solutions powstała w zeszłym roku po połączniu sił Travelex Global Business Payments i Western Union w odpowiedzi na stale rosnące zapotrzebowanie wśród przedsiębiorstw na obsługę płatności międzynarodowych,” powiedziała Joanna Rybus, Country Manager Poland, Western Union Business Solutions. „Według aktualnych danych GUS (za 2009 r.) w Polsce działa 1,67 mln przedsiębiorstw, z czego większość (99,8%) to małe i średnie przedsiębiorstwa. Od teraz firmy i organizacje działające w Polsce mogą wykonywać płatności międzynarodowe szybciej, efektywniej i w bardziej przejrzysty sposób przy pomocy warszawskiego zespołu specjalistów w zakresie rynków walutowych.

Jeszcze w 2012 roku Western Union Business Solutions planuje rozszerzyć działalność na nowe rynki, w Europie, ale też w innych częściach świata.

Źródło: Western Union Business Solutions

Udostępnij artykuł: