Wicepremier Jarosław Gowin podał się do dymisji

Gospodarka / Kadry

Jarosław Gowin, Wicepremier RP

Wicepremier Jarosław Gowin podał się w poniedziałek do dymisji, rekomendując Jadwigę Emilewicz na wicepremiera, a jego formacja Porozumienie pozostanie w koalicji - poinformował na konferencji prasowej Jarosław Gowin.

Wicepremier @Jaroslaw_Gowin podał się do dymisji. Na stanowisko wicepremiera zarekomendował minister @JEmilewicz #Gowin #koronawirus #wybory

„Jest jasne, że jeśli wybory prezydenckie nie mogą się odbyć 10 maja, to nie mogą odbyć się przedterminowe wybory. Porozumienie pozostaje w koalicji w trosce o dobro Polski” – powiedział.

„Rekomenduję Jadwigę Emilewicz na wicepremiera” – dodał.

Gowin powiedział, że składa dymisję z funkcji ministra nauki. 

Jadwiga Emilewicz nowym wicepremierem?

Propozycje Porozumienia ws. nominacji Emilewicz na wicepremiera zostały przyjęte życzliwie przez premiera Mateusza Morawieckiego i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego – powiedział w poniedziałek szef Porozumienia Jarosław Gowin.

Czytaj także: Premier Morawiecki: środki na walkę z pandemią koronawirusa mogłyby pochodzić z nowych podatków >>>

„Przed chwilą przekazałem panu premierowi Morawieckiemu i prezesowi Kaczyńskiemu moją decyzje o złożeniu dymisji i jednomyślna rekomendację Porozumienia, by funkcję wicepremiera objęła minister Emilewicz. Ta propozycja spotkała się z życzliwym przyjęciem, choć przed nami jest formalna decyzja premiera” – powiedział Gowin.

Źródło: PAP BIZNES
Udostępnij artykuł: