Wiceprezes Krzysztof Jarosław Bielecki zrezygnował z funkcji w Zarządzie Getin Holding

Kadry

Pierwszy wiceprezes Zarządu Getin Holding Krzysztof Bielecki złożył oświadczenie o rezygnacji z pełnienia funkcji w zarządzie Holdingu z upływem dnia 28 maja 2021 r., podała spółka.

Logo Getin Holding
Źródło: Getin Holding

Pierwszy wiceprezes Zarządu Getin Holding Krzysztof Bielecki złożył oświadczenie o rezygnacji z pełnienia funkcji w zarządzie Holdingu z upływem dnia 28 maja 2021 r., podała spółka.

Krzysztof Jarosław Bielecki, Getin Holding

„Pan Krzysztof Bielecki swoją decyzję umotywował zakończeniem obecnej kadencji i nieubieganiem się o wybór na członka zarządu nowej kadencji” - czytamy w komunikacie.

Krzysztof Jarosław Bielecki pełnił funkcję I. wiceprezesa Holdingu od stycznia 2017 roku.

Grupa Getin Holding prowadzi działalność operacyjną w 7 branżach (bankowość, leasing, pośrednictwo finansowe, doradztwo księgowe, finansowanie publicznej służby zdrowia i jednostek samorządu terytorialnego, obrót i zarządzanie wierzytelnościami oraz faktoring).

Akcje Getin Holding są notowane na GPW od 2001 roku.

Czytaj także: Getin Holding: rekordowy I kw. na rynkach zagranicznych; zysk netto grupy wyniósł 13,9 mln zł

Krzysztof Jarosław Bielecki jest menedżerem wyższego szczebla zarządzania z ponad 20-letnią praktyką w zarządzaniu polskimi i międzynarodowymi organizacjami na rynkach usług finansowych.

Odnosił sukcesy w zarządzaniu strategicznym w strukturach holdingowych i matrycowych w Banku komercyjnym.

Ukończył studia na Politechnice Wrocławskiej uzyskując tytuł magistra inżyniera mechanika-energetyka. Następnie ukończył Podyplomowe Studium Handlu Zagranicznego na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Jest absolwentem studiów MBA na Rotterdam School of Management Erasmus University w Rotterdamie.

Czytaj także: Getin Holding sfinalizował sprzedaż Idea Bank Białoruś za 75,7 mln zł

Od 1992 do 1997 roku był związany z Dolnośląskim Domem Maklerskim jako współzałożyciel i Prezes jednego z pierwszych w Polsce prywatnych domów maklerskich.

W latach 1997 – 2012 pracował w Grupie ING, gdzie od 2006 do 2012 roku pełnił funkcję Dyrektora Zarządzającego i Członka Zarządu ING Leasing&Factoring ING Commercial Bank, Amsterdam, Holandia, Członka Rady Dyrektorów Grupy ING Top 200; Przewodniczącego i Członka Rad Nadzorczych podległych spółek w: Wielkiej Brytanii, Belgii, Luxemburgu, Holandii, Niemczech, Hiszpanii, Francji, Polsce, Rosji, Ukrainie, Czechach, Węgrzech, Włoszech, Rumunii i Turcji.

W latach 2012 ‒ 2015 prowadził własną działalność gospodarczą z zakresu doradztwa w obszarze zarządzania i finansowania projektów inwestycyjnych.

Od maja 2015 do stycznia 2017 roku był Wiceprezesem Zarządu Termoden sp. z o.o.

Od stycznia 2017 r. pełnił funkcję I. wiceprezesa Getin Holding S.A.

Krzysztof Jarosław Bielecki zasiada w Radach Nadzorczych następujących spółek:

M.W. Trade S.A. we Wrocławiu (Przewodniczący)

Idea Bank S.A. Rumunia z siedzibą w Bukareszcie

Idea Bank S.A. Ukraina z siedzibą we Lwowie

Idea Leasing IFN S.A. Rumunia z siedzibą w Bukareszcie (Przewodniczący)

Źródło: ISBnews, Getin Holding
Udostępnij artykuł: