Wiecha na budynku mieszkalno-biurowym „Na Romera”

Finanse i gospodarka

Totalbud zawiesza dziś wiechę na budowanym dla firmy Matexi Polska budynku wielofunkcyjnym na warszawskim Ursynowie Północnym u zbiegu ulic Surowieckiego i Romera. Oznacza to koniec prac żelbetowych i zdejmowanie deskowań.

Totalbud zawiesza dziś wiechę na budowanym dla firmy Matexi Polska budynku wielofunkcyjnym na warszawskim Ursynowie Północnym u zbiegu ulic Surowieckiego i Romera. Oznacza to koniec prac żelbetowych i zdejmowanie deskowań.

Za tydzień budynek będzie w stanie surowym otwartym, gdy beton osiągnie wytrzymałość gwarantowaną. Dla utrzymania dobrego tempa prac Totalbud, jako generalny wykonawca, zwiększył liczbę dźwigów z planowanych dwóch do trzech. Część dźwigów jest zamontowana na kotwach w szachtach windowych, aby nie wkraczać na teren miejski oraz żeby zoptymalizować zasięg ich pracy. Zakończenie prac budowlanych planowane jest na grudzień br. Do końca lutego 2015 r. mają zakończyć się odbiory techniczne, natomiast przekazanie budynku inwestorowi ma się odbyć w marcu przyszłego roku.

Prezes Matexi Polska, Mirosław Bednarek w swoim komentarzu powiedział: "Jest nam niezmiernie miło spotkać się świętując wiechę już w trzecim projekcie Matexi w Polsce. Po projektach na Bemowie i Bielanach przyszedł czas na zakończenie etapu konstrukcyjnego na Romera. Jesteśmy bardzo zadowoleni z przebiegu i tempa dotychczasowych prac. Chciałbym serdecznie podziękować panu Mariuszowi Pałce - prezesowi Totalbudu ‒ i jego zespołowi za zaangażowanie i wysoką jakość wykonywanych prac. Totalbud dał się poznać jako rzetelny partner już podczas naszej pierwszej inwestycji na Bemowie, stąd też dzisiejsze spotkanie to naturalna kontynuacja dobrej współpracy między naszymi firmami".

Uroczystość zawieszenia wiechy podsumował także prezes Totalbudu Mariusz Pałka: "Zarówno inwestorowi, jak i mieszkańcom oraz pracownikom biurowym tego budynku oddamy obiekt bardzo estetyczny. Nasza firma ma z tego powodu dużą satysfakcję. Obiekt zawiera sporą ilość betonu architektonicznego lub betonu szpachlowanego na wzór architektonicznego. Wszystko to wymaga dużej kultury technicznej, a Totalbud lubi takie projekty. Prace biegną zgodnie z harmonogramem i w grudniu bieżącego roku będziemy mogli oddać budynek inwestorowi do fazy odbiorów technicznych. Cieszę się, że współpraca z firmą Matexi Polska układa się znakomicie".
140520.dach.widok.01.500x375

Totalbud jest firmą specjalizującą się w konstrukcjach żelbetowych, robotach ziemnych, tynkarskich, posadzkarskich, elewacjach, budowie dróg i placów, jak również w rozbiórkach i wyburzeniach. Ze względu na swoje doświadczenie, potencjał i kwalifikacje władz firmy w krajowej branży budowlanej jest ona niejednokrotnie traktowana jako zleceniobiorca zadań nietuzinkowych, trudniejszych, wymagających specyficznej wiedzy i najwyższej kultury technicznej. W zależności od wymagań kontraktowych firma jest zarówno generalnym wykonawcą, jak i podwykonawcą. Potencjał firmy obejmuje oddawanie obiektów "pod klucz". 7 listopada 2013 r. firma obchodziła 10-lecie istnienia.

MARIUSZ PAŁKA
prezes zarządu Totalbud sp. z o.o.

Udostępnij artykuł: