Ludzie i pieniąze: Wielkie otwarcie

BANK 2009/10

Banki spółdzielcze coraz szybciej podbijają rynek. O ofensywie tego sektora bankowości świadczy nie tylko ogólnopolska kampania medialna, ale przede wszystkim znakomite wyniki. Nadpłynność finansowa wynosi blisko 11 mld zł.

Przedstawiciele środowiska bankowości spółdzielczej spotkali się w sierpniu z prezesem Narodowego Banku Polskiego, Sławomirem Skrzypkiem, oraz wicepremierem, ministrem gospodarki, Waldemarem Pawlakiem. Było to bardzo ważne dla polskiej gospodarki spotkanie. Okazało się bowiem, że w przeciwieństwie do banków komercyjnych sektor bankowości spółdzielczej ma wyraźną nadpłynność finansową w wysokości 10-11 mld zł. Kwota ta, po zasileniu gospodarki w formie kredytów, mogłaby się przełożyć na wzrost PKB nawet o 0,4 pkt. proc..

Ograniczanie ryzyka

Postulat ten jest tym bardziej uzasadniony, że nastąpiło rzeczywiste otwarcie bankowości spół...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: