Wiosna na rynku mieszkań w Warszawie. W Łodzi ceny mieszkań już nie spadną? W Krakowie opłaca się zakup mieszkania pod wynajem

Finanse i gospodarka

Kraków ze względu na swoje turysty czne walory jest bardzo atrakcyjnym rynkiem najmu mieszkań. Biorąc pod uwagę fakt, że obecnie kupujący własne M mogą wynegocjować ceny niższe nawet o 10%, a raty kredytów spadły średnio o 500 zł, to może być to dobry moment na zakup nieruchomości pod inwestycję.

Średnia cena ofertowa lokali używanych w Krakowie wynosi obecnie 5500 zł za m kw., a największym zainteresowaniem cieszą się lokale o wartości do 300 tys. złotych.

Z najnowszego raportu Szybko.pl, Metrohouse i Expandera wynika, że w Łodzi ceny mieszkań spadaj ą wolniej niż w pierwszym kwartale 2012 r. Dzieje się tak, ponieważ  sprzedającym coraz trudniej jest zaakceptować kwoty oferowane przez klientów. Średnio własne M w Łodzi kosztuje obecnie 3300 tys. zł za m kw.

Jak wynika z najnowszego raportu Szybko.pl, Metrohouse i Expandera średnie ceny mieszkań z rynku wtórnego w Warszawie wzrosły i przekraczają już 7000 zł za m kw. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się lokale w droższych dzielnicach takich jak: Mokotów, Wola, Ochota i Żoliborz. Więcej inwestorów kupuje również nieruchomości wzdłuż planowanej II linii metra.

Źródło: Szybko.pl, Metrohouse, Expander

Udostępnij artykuł: