Wizy do USA dla Polaków zostaną zniesione 11 listopada

Gospodarka

W Waszyngtonie zostanie ogłoszony oficjalny komunikat o tym, że Polska została przyjęta do programu bezwizowego, poinformował prezydent Andrzej Duda.

Flaga Polski na tle flagi USA
Polska i USA Fot. stock.adobe.com/stadtratte

W Waszyngtonie zostanie ogłoszony oficjalny komunikat o tym, że Polska została przyjęta do programu bezwizowego, poinformował prezydent Andrzej Duda.

Prezydent Andrzej Duda ogłosił, że do #USA bez wiz polecimy od 11 listopada #wizy

"Pani ambasador poinformowała mnie, że dzisiaj w Waszyngtonie zostanie ogłoszony oficjalny komunikat o tym, że Polska została przyjęta do programu bezwizowego. Bezwizowa możliwość podróżowania do Stanów Zjednoczonych na okres do 90 dni w celach turystycznych i w celach biznesowych będzie możliwa od 11 listopada tego roku, a więc dosłownie za kilka dni" - powiedział Duda, cytowany w komunikacie.Czytaj także: Bezpieczeństwo sieci 5G: premier RP i wiceprezydent USA podpisali wspólną deklarację >>>

Wcześniej Kancelaria Prezydenta informowała, że Program Ruchu Bezwizowego (Visa Waiver Program, VWP) wszedł w życie w 1986 r. w celu wspomagania rozwoju turystyki i zacieśniania więzów USA z sojusznikami. W jego ramach corocznie wjeżdża do USA ok. 20 mln osób. Polska nie była dotąd objęta tym programem ze względu na zbyt wysoki odsetek osób, którym odmówiono wizy amerykańskiej. Programem VWP objętych jest 38 państw, w tym 23 kraje Unii Europejskiej. Wśród nich są państwa z naszego regionu, m.in. Czechy, Słowacja, Węgry, Litwa, Łotwa i Estonia. Jedynie Bułgaria, Rumunia, Chorwacja i Cypr nadal nie spełniają warunków programu.
Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: