Wkrótce osłabienie dolara?

Gospodarka

Dolary
Dolary Fot. stock.adobe.com/oleh11

W USA rosną oczekiwania na obniżki stóp procentowych. Jesienią dolar powinien tracić na wartości. Wtedy złoty powinien się wzmocnić.

Wczesną jesienią może dojść do obniżki stóp procentowych w #USA, a wówczas do osłabienia dolara #StopyProcentowe #dolar #USD

– Patrząc na kraje rozwinięte, to właśnie w USA stopy procentowe są najwyższe – mówi dr Przemysław Kwiecień, główny ekonomista XTB. – Jest kilka powodów, aby FED zdecydował się na ich obniżanie.

Czytaj także: Powolny odwrót od dolara >>>

Coraz silniej niekorzystne tendencje w gospodarce USA

W gospodarce USA pojawiają się coraz silniej niekorzystne tendencje. Wkrótce wygasną niektóre ulgi podatkowe, a wojny handlowe z Chinami i Meksykiem nasilają poczucie niepewności.

Jest też powód polityczny: 18 czerwca D.Trump rozpoczyna kampanię o ponowną elekcję. Obniżka stóp procentowych byłaby pozytywną wiadomością dla elektoratu.

Niski poziom inflacji

Inflacja natomiast jest na niskim poziomie, bo spadły ostatnio ceny ropy naftowej.

– Wczesną jesienią może dojść do obniżki stóp procentowych, a wówczas do osłabienia dolara – wyjaśnia ekspert z XTB. – Warto więc zwrócić uwagę, że w waluty w naszym regionie są obecnie lekko niedoszacowane, a zwłaszcza złoty i forint.

Źródło: MarketNews24
Udostępnij artykuł: