Wkrótce rusza druga edycja Project Trader

Polecamy

W marcu startuje kolejna edycja Project Trader, konkursu dla pasjonatów rynków finansowych. Zwycięzcy otrzymają staż lub pracę w dziale tradingu.

W marcu startuje kolejna edycja Project Trader, konkursu dla pasjonatów rynków finansowych. Zwycięzcy otrzymają staż lub pracę w dziale tradingu.

Project Trader to program, którego podstawowym założeniem jest przygotowanie studentów do pracy związanej z działalnością na rynkach finansowych. Jest kierowany do studentów, którzy interesują się tą tematyką, posiadają już podstawową wiedzę i wiążą z inwestowaniem swoją przyszłość zawodową. Za organizację projektu odpowiadają traderzy, analitycy, doradcy inwestycyjni i przedstawiciele firm tradingowych.

- Postanowiliśmy dołączyć do programu Project Trader, ponieważ zależy nam na budowaniu świadomości mechanizmów rządzących rynkami finansowymi oraz rozwoju edukacji wśród tych, którzy szukają swojego pomysłu na życie. Już po pierwszym etapie konkursu widać, że efekty przerosły nasze oczekiwania i udało nam się zaprosić do współpracy kilku obiecujących traderów. - mówi Tomasz Rulka, członek zarządu HFT Brokers, głównego partnera Project Trader.

Podsumowanie ostatniej edycji

W poprzedniej odsłonie projektu wzięło w nim udział łącznie 1250 osób i 24 uczelnie. W listopadowej edycji należały do nich m.in. warszawska SGH (Studenckie Koło Naukowe Instrumentów Pochodnych Derivatives Club), Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu (Studenckie Koło Naukowe Inwestycji Kapitałowych Profit), Uniwersytet Łódzki (Studenckie Koło Naukowe INWESTOR), Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu (koło naukowe Hossa ProCapital) i Uniwersytet Jagielloński w Krakowie (Koło Naukowe Matematyki Finansowej).

Wykłady związane z projektem były organizowane w całej Polsce. Wśród prelegentów znaleźli się tacy profesjonaliści w dziedzinie finansów, jak Andrzej Endler - prezes zarządu Quants Technologies S.A., Marcin Bogusz - doradca inwestycyjny, Daniel Kostecki - analityk rynków finansowych HFT Brokers czy Marcin Tuszkiewicz - współzałożyciel portalu Investio.pl.

Co nowego w tym roku?

Tegoroczną nowością jest konkurs drużynowy - Project Trader Team. Zespoły będą formowane jedynie z członków kół naukowych. W skład jednej drużyny wejdzie od 3 do 10 osób, tzw. zarządzających. Konkurs odbędzie się w lutym i marcu. Przez pięć tygodni drużyny będą handlować na najważniejszych rynkach finansowych, a na zwycięzców czeka atrakcyjna nagroda finansowa.

Edukacyjna część programu

Część edukacyjna składa się ze szkoleń i warsztatów tradingowych prowadzonych między innymi w laboratoriach komputerowych. Szkolenia stacjonarne obejmują 3 spotkania w semestrze na każdej uczelni - razem ponad 60 spotkań. Dodatkowo przewidziano organizację konferencji naukowych na największych uczelniach w Polsce.

Edukacja przede wszystkim skupia się na umiejętnym zarządzaniu ryzykiem oraz pozycją poprzez innowacyjne rozwiązania technologiczne wspomagające traderów w codziennej pracy, np. AlgoRisk, który automatycznie dba, aby nie dopuścić do niekontrolowanych strat. Automat sam pilnuje procentowego osunięcia się kapitału i w przypadku przekroczenia ustalonego limitu zamyka pozycje. AlgoRisk to jeden z kluczowych produktów spółki Algotronic.

Konkurs wyłaniający najlepszych

Konkurs odbędzie się w okresie między marcem a majem. Trzech najlepszych uczestników konkursu oraz najlepszy ambasador projektu otrzymają płatne staże.

Nagrodą jest rekrutacja do działu tradingu

W końcowym etapie konkursu nastąpi rekrutacja do departamentu tradingowego w firmie HFT Brokers Dom Maklerski S.A. i w firmie tradingowej skyHEDGE, która skupia się na spekulacji na globalnych rynkach futures.

Do partnerów Project Trader należą aktualnie: 24 uczelnie, 20 kół naukowych oraz 24 ambasadorów.

Źródło: HFT Brokers

Udostępnij artykuł: